یونان؛ 200 پناهجو براثر آتش‌سوزی در یکی از اردوگاه‌های پرازدحام بی‌سرپناه شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت مهاجرت یونان روز دوشنبه 27 آوریل از آتش‌سوزی در یکی از اردوگاه‌های پرازدحام پناهجویان به اسم اروگاه ساموس در این کشور خبر داد.

انوس لوگوتتیس یکی از مسئولان وزارت مهاجرت یونان در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت، این آتش سوزی شامگاه یکشنبه پس از وقوع درگیری میان اهالی اردوگاه روی داد و سبب شد تا حدود 200 نفر بی خانمان شوند.

بر اساس گزارش‌ یورونیوز، این حادثه تلفات جانی به همراه نداشته اما دست‌کم 200 نفر بی سرپناه شده‌اند.

اردوگاه ساموس،‌ یکی از پرجمعیت‌ترین اردوگاه‌های پناهجویان در یونان است. این اردوگاه در حالی که حدود 700 نفر گنجایش دارد هم اکنون نزدیک به هفت هزار پناهجو را در خود جای داده است.

براساس این گزارش و به نقل از یک نهاد غیر غیر دولتی فعال در این اردوگاه، آتش سوزی در دو مرحله انجام گرفته؛ نخست محلی در پشت تاسیسات پزشکی اردوگاه صبحگاه آتش سوزی صورت گرفته و هنگام غروب آتش به بسیاری از کانتینر‌ها و چادرها سرایت کرده است.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان و برخی نهاد‌های غیردولتی حامی پناهجویان از دولت یونان خواسته‌اند که ازدحام موجود در اردوگاه‌های پناهجویان را کاهش دهند و برخی از ساکنان کمپ‌ها را به دیگر بخش‌های خاک این کشور منتقل کند.

دولت یونان اما به تازگی اعلام کرد طرح انتقال 2300 پناهجو (عمدتا افراد مسن و بیماران) از کمپ‌های جزایر به مناطق غیرجزیره‌ای به دلیل خطرهای ناشی از شیوع ویروس کرونا به تاخیر انداخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم