ظریف به پمپئو: رویاپردازی را متوقف کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به برخی اخبار حاکی از تلاش وزیر خارجه آمریکا برای ارائه طرحی حقوقی که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از توافق هسته‌ای است، واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمدجواد ظریف در پیامی توییتری نوشت: «دو سال پیش، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و رئیس او در برجام را اعلام کردند و رویای این را در سر می‌پروراندند که «فشار حداکثری» آن‌ها ایران را به زانو در خواهد آورد. با توجه به شکست حقیرانه آن سیاست، او اکنون می‌خواهد عضوی از برجام باشد.»

Advertisement

او افزود: «رویاپردازی را متوقف کنید. ملت ایران همیشه درباره سرنوشتش تصمیم می‌گیرد.»

از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا شنبه شب 25 آوریل اعلام کرد كه رژیم ایران، با آزار و اذیت، پیگرد قانونی و خاموش كردن هر مقام بهداشتی كه واقعیت‌های مربوط به موارد ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کووید 19 در این كشور را فاش سازد، در واقع سلامت مردم را به بازی گرفته است.

وزارت امور خارجه آمریكا در توئیتی در حساب کاربری خود به زبان فارسی تأكید كرد كه تهران در تلاش است تا هر مقام مسئول را که در راستای «پروپاگاندا» نظام پیرامون پاندمیک کرونا، سخن نگوید، ساکت کند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین تهران را به دروغ پردازی در مورد اعداد و ارقام واقعی مرتبط با ویروس کرونا متهم کرد.

علاوه بر این وزارت خارجه آمریکا تاکید دارد که رژیم ایران پس از دستگیری بیش از 100 نفر که سعی در برملا کردن واقعیت‌ها در این زمینه داشتند، اکنون به دنبال تعقیب مقامات بهداشتی، اندیشمندان و دیگر شخصیت‌ها در میان مسئولان محلی هستند که در حال مبارزه با کووید 19 و افشای اعداد و ارقام دروغینی میباشند که رژیم تبلیغ می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین به برخی از اسامی و مقاماتی اشاره کرد که به دلیل صحبت درمورد شمار واقعی مبتلایان به کرونا در کشور یا چالشجویی با حاکمیت برای برملا کردن شمار واقعی مبتلایان و جان باختگان، مجبور به استعفا داده شده یا از سمت خود برکنار شدهاند.

وزارت خارجه آمریکا، توئیت خود را با تأکید بر این نکته به پایان برد که مردم ایران باید حقیقت را در مورد چنین مسئله حساسی بدانند.

شایان ذکر است ، ایران طی روزهای گذشته، برخی محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع کرونا را برداشته، اما مسئولان، دو روز پیش بار دیگر این هشدار در مورد موج دوم شیوع کرونا تکرار کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم