فرماندار نیویورک: کرونا از اروپا و نه از چین به ایالت نیویورک منتقل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک آمریکا جمعه 24 آوریل 2020 با اشاره به گزارشی درباره منشأ سویه‌های ویروس جدید کرونا اعلام کرد که ویروس کرونا از اروپا و نه از چین به ایالت نیویورک منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز آندرو کوئومو فرماندار ایالت نیویورک آمریکا گفت محدودیت‌های مسافرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در مقابله با شیوع همه‌گیر کرونا بی‌نهایت با تاخیر اعمال شد و انتشار بیماری در ایالت‌های آمریکا را متوقف نکرده است زیرا که ویروس کرونا از اروپا و نه از چین به ایالت نیویورک منتقل شده بود.

Advertisement

فرماندار نیویورک در این‌باره به پژوهش‌ انجام شده توسط دانشگاه نورث ایسترن استناد کرد که اشاره کرده به این‌که احتمالا ویروس کرونا پیش از تشخیص دقیق اولین مورد مبتلا به این بیماری در یکم ماه مارس گذشته، به بیش از 10 هزار نفر از ساکنان ایالت نیویورک منتقل شده بود.

آندرو کوئومو افزود که گمان می‌رود ترجیحا ایتالیا منبع انتقال ویروس کرونا به ایالت نیویورک باشد.

او گفت که دونالد ترامپ در 2 فوریه گذشته دستور منع مسافرت از چین به ایالات متحده را صادر کرد یعنی یک ماه پس از انتشار گزارش‌هایی درباره شیوع بیماری کرونا در شهر ووهان چین و یک ماه پس از آن دستور بود که تصمیم گرفت مسافرت از اروپا به آمریکا ممنوع شود.

اندرو کوئومو فرماندار نیویورک که در کنفرانسی خبری سخن می‌گفت، در ادامه اظهار داشت که تا آن زمان ویروس کرونا به طور گسترده‌ای در ایالات متحده آمریکا انتشار یافته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم