.
.
.

با بهبودی نسبی اوضاع 18 ایالت آمریکا برای بازگشایی آماده می‌شوند

سازمان غذا و داروی آمریکا: برای هیچ‌ گونه داروی درمان کرونا مجوز صادر نشده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 24 آوریل 2020 در کنفرانس خبری روزانه کمیته بحران این کشور اعلام کرد که شاخص‌ها در 18 ایالت از ایالت‌های آمریکا از نظر آمار روزانه قربانیان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا تا حدود زیادی رو به کاهش است و با بهبودی اوضاع این ایالت‌ها در مسیر درستی برای بازگشایی قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در راستای تلاش دولت فدرال برای به حرکت در آوردن چرخه اقتصاد و کمک به بیمارستان‌ها لایحه قانون بسته حمایت مالی به ارزش تقریبی 500 میلیارد دلار را امضا كرده تا به صورت قانونی لازم ‌الاجراء درآید.

پیش‌نویس لایحه این بسته حمایتی پیش‌تر از سوی مجلس سنای آمریکا و نمایندگان کنگره با اکثریت آراء به تصویب رسیده بود.

از سویی ستیون هان نماینده اداره مواد غذایی و دارویی ایالات متحده آمریکا طی کنفرانس خبری گفت که برای هیچ‌گونه داروی درمان کرونا مجوز صادر نشده است و نهادهای ذیربط در حال انجام آزمایش‌هایی برای کاربرد آنتی‌بادی‌ها علیه کرونا هستند.

از سویی مایک پنس نایب رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که جهان به زودی پسرفت بزرگ ویروس کرونا را شاهد خواهد بود.

این در حالی است که بنا به آمار ارائه شده در روز جمعه از سوی دانشگاه جونز هاپکینز تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده به بیش از 50 هزار تن افزایش یافته است.

از آغاز شیوع ویروس کرونا در آمریکا و بحران بهداشتی ناشی از آن تاکنون 50031 تن بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌ و بیش از 870 هزار نفر نیز مبتلا شده‌اند.

ایالات متحده آمریکا تاکنون بیشترین کشور آسیب‌ دیده از پاندمی کرونا است و تنها طی 24 ساعت شاهد فوت 3176 تن بوده که این آمار بالاترین تلفات روزانه یک کشور در جهان است.

پاندمی کرونا و انتشار سریع این ویروس در جهان باعث شده آمار مبتلایان به مرز 3 میلیون نفر و آمار فوتی‌ها به حدود 200 هزار تن برسد و از سویی اما تعداد بهبود یافتگان همچنان کمتر از یک میلیون گزارش شده است.

این در حالی است که اعمال قرنطینه عمومی و متوقف شدن کامل فعالیت‌های اقتصادی فشارهای زیادی را بر بسیاری از کشورها وارد کرده به طوری که برخی با بی اعتنایی به آمار مبتلایان و تلفات کاهش تدابیر پیشگیرانه را در دستور کار قرار داده و مناقشه درباره مسئولیت چین یا تعمد این کشور در منشأ گرفتن یا ساخت این ویروس را نیز نادیده گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم