نتایج آزمایش‌های آنتی‌بادی‌ها: یک پنجم ساکنان نیویورک به کرونا مبتلا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نتایج آزمایش‌های پزشکی انجام شده درباره آنتی‌بادی‌ها پنج‌شنبه 23 آوریل 2020 نشان داد که دست‌کم از هر پنج‌ نفر ساکنان نیویورک ترجیحا یک نفر به ویروس جدید کررونا مبتلا شده که با این وجود میانگین تعداد مبتلایان به مراتب بیش از آن چیزی است که تاکنون اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، آزمایش‌های انجام شده در سطح وسیع و از جمله آنها آزمایش‌های «آنتی‌بادی‌های» ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا شاخصی اساسی برای تصمیم‌گیری درباره سیاست‌های رفع قرنطینه و بازگشایی است.

وجود آنتی‌بادی‌ها در نمونه آزمایش خون فرد یعنی این‌که او عملا به ویروس کرونا مبتلا شده است یا این‌که او دارای ایمنی لازم برای مقابله با بیماری ویروس کرونا است که در این صورت شخص مورد نظر می‌تواند بدون این‌که مجددا به این بیماری مبتلا شود به سر کار خود بازگردد.

آندرو کومو فرماندار نیویورک پنج‌شنبه گفت که نزدیک به 3000 تن در این ایالت به طور تصادفی مورد آزمایش آنتی‌بادی قرار گرفتند.

او همچنین افزود که در ایالت تحت فرماندهی او، نیویورک، نتیجه 14 درصد از افراد آزمایش دهنده مثبت بوده و در شهر نیویورک نیز جواب تست کرونا21 درصد از آزمایش دهندگان مثبت بوده است.

به این معنی که ویروس کرونا در مرحله‌ای به نزدیک به 2.6 میلیون نفر در ایالت نیویورک و از جمله آن به 1.7 میلیون نفر در شهر نیویورک سرایت کرده که این تعداد از مبتلایان بسیار زیادتر از تعداد 263,460 مبتلایانی است که پیش‌تر در این ایالت که کانون انتشار کرونا در ایالات متحده آمریکا است، اعلام شده و تاکنون منجر به مرگ بیش از 15500 نفر شده است.

فرماندار نیویورک در این باره گفت «بر این باورم که هر ایالتی در ابتدا باید بررسی‌هایی را درباره تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا انجام دهد».

هنوز اما شک و تردید‌هایی درباره میزان دقت آزمایش‌های آنتی‌بادها وجود دارد و علاوه بر آن نیز نمونه آماری که آزمایش‌های آنتی بادی‌ها بر روی آن انجام شده، کوچک است.

فرماندار نیویورک افزود که چنانچه اطلاعات جمع‌آوری شده در تمامی مناطق ایالت بر این نحو باشد، این به معنی آن خواهد بود که میانگین مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کووید -19 در نیویورک تنها 0.5 درصد است.

این میانگین نیز بسیار کمتر از میانگین آمار فوتی‌ها در کل ایالات متحده آمریکا و کشورهای بسیار آسیب ‌دیده اروپایی است که آمارشان تنها با استناد بر موارد تایید شده تهیه شده است.

همچنین بنا به دانشگاه جونز هاپکینز میانگین فوتی‌ها در بلژیک 14.9 درصد، فرانسه 13.6 درصد و در ایالات متحده 5.5 درصد گزارش شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم