ترامپ: آمریکا طرح درمان بیماران کرونا با آنتی‌بادی‌ها را در دست تهیه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه پنج‌شنبه 23آوریل 2020 گفت که دولت آمریکا در حال تهیه طرحی برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا با استفاده از آنتی‌بادی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ پنج‌شنبه در کنفرانس خبری کمیته بحران آمریکا درباره کرونا افزود که چنانچه واکسنی برای ویروس کرونا تولید شود به سرعت تهیه خواهد شد.

ترامپ ضمن اشاره به پیشرفت‌هایی که کشورش در زمینه مبارزه با کرونا در 23 ایالت این کشور محقق ساخته، گفت تعدادی از ایالت‌ها و از جمله آنها نیویورک نشانه‌های نوید‌بخشی برای پیشرفت در زمینه مبارزه با کرونا شاهد بودند.

ترامپ همچنین گفت که دولت او و در راستای مقابله با شیوع‌ همه‌گیر ویروس جدید کرونا به تقویت تولید صنعتی تجهیزات پزشکی در کشورش ادامه می‌دهد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر ضرورت ادامه تدابیر پیشگیرانه و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی همراه با آمادگی برای بازگشایی کشورش تاکید کرد.

ترامپ در عین حال تاکید کرد که با هم‌افزایی تلاش‌های همگانی بر پاندمی کرونا غلبه خواهد شد و کشورش همانند گذشته قوی خواهد ماند.

از سویی کمیته بحران ایالات متحده آمریکا اعلام کرد دلایلی به دست آمده که نشان می‌دهد بالا رفتن درجه حرارت در کاهش طول عمر ویروس کرونا نقش دارد.

از سویی مجلس نمایندگان، کنگره، آمریکا شامگاه پنج‌شنبه بسته‌ای حمایتی به ارزش 483 میلیارد دلار برای حمایت از اقتصاد، بیمارستان‌ها و تقویت تست‌های آزمایشگا‌هی در مقابله با شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا و پیامد‌های مصیب‌بار آن بر بزرگترین اقتصاد جهان، را به تصویب رساند.

نمایندگان کنگره که در جلسه رأی‌گیری درباره این بسته حمایتی شرکت کرده بودند اغلب برای پیشگیری از خطر ابتلا به ویروس کرونا با استفاده از ماسک‌ در جلسه حاضر شده بودند.

این بسته حمایتی با تایید اکثریت از جمله 388 رای موافق در مقابل 5 رای مخالف و یک رای ممتنع به تصویب رسید.

تصویب این بسته حمایتی از سوی شورای نمایندگان آمریکا پس از آن انجام می‌گیرد که پیش از این مجلس سنای آمریکا نیز آن را به تصویب رسانده است که با این وجود پیش‌بینی می‌شود طرح این بسته حمایتی به زودی به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارجاع داده شود تا ضمن امضای آن بلافاصله به مورد اجرا گذاشته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم