ترکیه در نقطه اوج پاندمیک کرونا و امید اردوغان به عادی شدن أمور تا عید فطر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در شرایطی که ترکیه به آسیب دیده‌ترین کشور خاورمیانه ناشی از پاندمیک کرونا تبدیل شده و شمار موارد مبتلا به کووید19 در دوشنبه 20 آوریل، به حدود 91 هزار نفر رسیده است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری این کشور امیدوار است که اوضاع به شرایط عادی بازگردد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی در روز سه‌شنبه 21 آوریل، اردوغان گفت که شیوع ویروس در ترکیه به نقطه اوج خود رسیده و این کشور، مشتاقانه چشم براه برای بازگشت به روندعادی أمور پس از ماه رمضان، در أواخرماه مه است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین افزود: «هدف ما این است که تدابیر بهداشتی را در طول ماه رمضان تا جایی که ممکن باشد، رعایت کرده و کشور پس از عید فطر، به شرایط عادی باز گردد.»

قابل توجه است که ترکیه روز دوشنبه 20 آوریل، 123 مورد جان باخته ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد که آمار رسمی جان باختگان این کشور را به 2140 نفر افزایش داد و شمار مبتلایان در حدود 91000 نفر است.

در همین حال، اردوغان روز دوشنبه 20 آوریل، اعلام کرد که مقررات تعطیلی کامل برای مدت چهار روز، از پنجشنبه آینده در استانبول و سی شهر بزرگ دیگر به عنوان بخشی از اقدامات جدید برای متوقف کردن گسترش کرونا، آغاز شده است. او در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «ما در صدد اعمال قرنطینه در 31 شهر، در فاصله میان 23 تا 26 آوریل، هستیم.»

نکته قابل توجه این است که ترکیه تاکنون، قرنطینه ای 48 ساعتع را در 31 شهر در تعطیلات آخر هفته دو هفته گذشته، پیاده کرده اما این کشور با 83 میلیون نفر جمعیت، هنور به سر حد تعطیلی طولانی مدت کشور نرسیده است.

بر أساس گزارش‌ها، مدارس، تعطیل اند و گردهمایی‌های مردمی هم ممنوع اعلام شده و قرنطینه بهداشتی در مورد افراد زیر 20 سال و بالای 65 سال، اعمال شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید