.
.
.

 قیمت نفت کانادا به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید

 قیمت نفت آمریکا 86 درصد سقوط کرد و 2.5 دلار برای هر بشکه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در اتفاقی عجیب و بی‌سابقه در بازارهای نفتی، قیمت نفت Western Canadian Select منفی شده و به زیر صفر دلار برای هر بشکه رسید؛ موضوعی که نگرانی‌ها و ناآرامی‌ها در بازار نفت را نشان می‌دهد. همزمان قیمت نفت خام آمریکا با 86 درصد سقوط، به 2.5 دلار برای هر بشکه رسید.

همزمان با افزایش نگرانی‌ها درباره فروپاشی بازار نفت و به پایان رسیدن حجم ذخیره‌سازی انرژی در جهان، قیمت نفت آمریکا به پایین‌ترین سطح خود در دو دهه گذشته رسید و هر بشکه نفت خام این کشور تنها 2.5 دلار قیمت‌گذاری شد.

قراردادهای کوتاه مدت نفت آمریکا کماکان متحمل زیان‌های بی‌سابقه و کمرشکتی شده و قیمت آنها بیش از 86 درصد سقوط کرده و با کاهش 16 دلاری به 2.5 دلار برای هر بشکه رسید. همزمان حجم ذخیره نفتی جهان و به ویژه در ایالت اوکلاهمای آمریکا به سرعت در حال افزایش است و امکان ذخیره‌سازی بیشتر نفت وجود ندارد.

در روزهای گذشته هم قیمت نفت آمریکا با 45 درصد کاهش، به 10.06 دلار برای هر بشکه رسیده بود. این کمترین قیمت از آوریل 1986 به این سو است.

نگرانی‌ها درباره توان ذخیره‌سازی کوچینگ آمریکا منجر به سقوط شدید قراردادهای تحویل نفت در ماه می شد و قراردادهای تحویل ژوئن شاخص نایمکس نیز 6 درصد کاهش قیمت داشت.

سازمان اوپک هم اعلام کرد کاهش تولیدی که درباره آن توافق صورت گرفت، برای جبران کاهش درخواست جهانی در بازار نفت کافی نیست. این کاهش درخواست به دلیل بسته شدن بازارها در پی انتشار ویروس کرونا پیش آمده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که حجم ذخایر نفتی این کشور به بیش از 19 میلیون بشکه رسیده است.