.
.
.

سازمان جهانی بهداشت: درباره کرونا چیزی از آمریکا پنهان نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه 20 آوریل 2020 اعلام کرد چیزی درباره ویروس کرونا از ایالات متحده آمریکا پنهان نکرده است.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت با تاکید بر اینکه که «از روز اول» درباره خطرات مرتبط با کرونا هشدار داده، گفت که «روزهای بدتر هنوز از راه نرسیده‌اند.

پیش از این ایالات متحده آمریکا این سازمان را به طرفداری از چین متهم و با انتقاد از «عملکرد ضعیف» این سازمان درباره کرونا، کمک‌های مالی خود به سازمان جهانی بهداشت را به حالت تعلیق درآورد.

ویروس کرونا از زمان انتشار در ماه دسامبر در چین، تا کنون جان بیش از 165 هزار نفر را در جهان گرفته است.
براساس آمارهای رسمی تا کنون 2 میلیون و 403 هزار و 410 نفر در 193 کشور جهان به شکل قطعی به این ویروس مبتلا شده‌اند، هر چند که آمار مبتلایان واقعی بسیار بیشتر از این رقم است، زیرا که این عدد تنها نشانگر افرادی است که نتیجه تست کرونا روی آنها مثبت اعلام شده است.

بیشترین مرگ و میر در آمریکا بود که تا کنون 39 هزار و 90 نفر در این کشور جان باخته‌اند. ایتالیا، اسپانیا، فرانسه و بریتانیا نیز از نظر تعداد کشته‌های در رده‌های بعدی ایستادند.

اولین مورد مرگ بر اثر کرونا در 9 ژانویه 2020 در شهر ووهان چین ثبت شد. 83 روز طول کشید تا تعداد کشته‌ها به 50 هزار نفر برسد اما 50 هزار نفر دیگر تنها در 8 روز جان باختند تا تعداد کشته به 100 هزار برسد. 8 روز بعد یعنی در 17 آوریل 2020 نیز 50 هزار نفر دیگر کشته شدند تا تعداد کشته‌ها از مرز 150 هزار بگذرد.