ترامپ: برای بازگشایی کشور تست‌های تشخیص کرونای بیشتری انجام خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد شنبه 18 آوریل 2020 اعلام کرد برای بازگشایی کشورش علی‌رغم هزینه هنگفت، هفته‌ای بیش از 5 میلیون تست تشخیص کرونا انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ بامداد شنبه در کنفرانس خبری کمیته بحران آمریکا درباره تحولات شیوع همه‌گیر کرونا گفت که انجام تعداد بیشتری از تست‌های تشخیصی کرونا به تسریع در روند بازگشایی کشورش کمک خواهد کرد.

ترامپ همچنین اعلام کرد که کمک‌هایی به ارزش 19 میلیارد دلار برای حمایت از کشاورزان در برابر پیآمدهای شیوع همه‌گیر کرونا اختصاص داده می‌شود.

از سویی سانی پردو وزیر کشاورزی ایالات متحده آمریکا نیز اعلام کرد که 16 میلیارد دلار از کمک‌های اختصاص داده شده به بخش کشاورزی مستقیما بین همه کشاورزان توزیع خواهد شد و 3 میلیارد دلار دیگر برای خرید و توزیع مواد غذایی میان کشاورزان فقیر هزینه خواهد شد.

دونالد ترامپ همچنین پیش‌بینی کرد که تعداد فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به 65 هزار تن برسد.

این در حالی است که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا گفته « طی دو هفته (آینده) روندی نزولی را برای تعداد مبتلایان به کرونا پیش‌بینی می‌کنیم».

از طرفی دیگر تیم کمیته بحران آمریکا تاکید کرد که انجام تست‌های تشخیص کرونا برای آغاز مرحله اول بازگشایی اقتصاد آمریکا اساسی است.

تیم مدیریت بحران آمریکا همچنین تاکید کرد که تعداد بیماران مبتلا به کرونا که از مشکلات تنفسی رنج می‌برند به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است.

افزایش شمار قربانیان

در همین راستا خبرگزاری رویترز در گزارشی نشان داده در حالی که برخی ایالت‌ها جدول‌های زمانی را برای برداشتن محدودیت‌های پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا تعیین کرده‌اند، شمار فوتی‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا تا روز جمعه به بیش از 34 هزار تن افزایش یافته است.

شمار قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده تا روز جمعه به نزدیک به 34700 تن رسیده است و تنها در 24 ساعت گذشته 1400 تن بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا نیز در این کشور به 683786 نفر رسیده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد جمعه اعلام کرده بود که طرح بازگشایی اقتصاد کشورش طی 3 مرحله و در تعدادی از ایالت‌ها به طور منفرد و تدریجی آغاز خواهد شد.

او در این‌باره تاکید کرد که طرح دولتش برای بازگشایی اقتصاد آمریکا همراه با اتخاذ تدابیر سخت‌گیرانه فاصله‌گیری اجتماعی به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید