.
.
.

رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط مسافران ایرانی پرواز رم-تهران را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت ایران در رم اعلام کرد که پرواز فوق‌العاده روز جمعه 17 آوریل 2020 رم-تهران لغو شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، سفارت ایران در رم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پرواز فوق‌العاده امروز جمعه، شرکت هواپیمایی ایران ایر لغو شده است.«رفتارهای نامناسب عده‌ای‌از مسافران بازگشتی» به ایران در پرواز روز چهارشنبه 15 آوریل و «عدم تکمین» آنها به «رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه‌ای»، علت لغو پرواز امروز عنوان شده است.

با گسترش ویروس کرونا در ایران، بسیاری از کشورهای دنیا محدودیت‌های جدیدی را برای ایرانیان و مسافرانی که به منظور گردش به ایران آمده بودند اعمال کردند. در این بین همسایگان اقدام به بستن مرزهای مشترک خود با این کشور کرده و دیگر کشورها نیز شرایط جدیدی نیز در این مورد ایجاد نمودند.

این در حالی است که با گسترش کرونا در اروپا و تبدیل ایتالیا به کانون این بیماری در این قاره، محدودیت‌های پروازی در ایتالیا نیز ایجاد شد، اما برخی از پروازها اضطراری مانند انتقال دانشجویان به کشورشان، برقرار است.

کارشناسان بهداشت تاکید می‌کنند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا ضروری است. با همه ملاحظات انجام شده تاکنون شمار بیماران کرونا در جهان همچنان در حال افزایش است.

بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی، «worldometer»، تا این لحظه دو میلیون و 183 هزار و 475 نفر در جهان به بیماری کووید19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد، 146 هزار و 847 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون 547 هزار و 815 نفر بهبود یافته و توانسته‌اند با این بیماری مبارزه کنند.