«تعداد مبتلایان به کووید19 در برزیل 12برابر بیشتراز آنچه دولت اعلام می‌کند است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

براساس یک مطالعه منتشر شده روز دوشنبه 13 آوریل 2020، تعداد مبتلایان به ویروس كرونا در برزیل 12 برابر بیشتر از آنچه است که دولت این کشور اعلام می‌کند.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، مطالعات جدید نشان داده که برزیل بر علاوه پنهان‌کاری در مورد تعداد مبتلایان به کووید 19، مشکلاتی از قبیل، آزمایش تعداد بسیار اندک و انتظار خیلی طولانی برای تأیید نتایج آن وجود دارد.

محققان در یک کنسرسیوم در برزیل طی تحقیق تازه‌ای که تا تاریخ 10 آوریل روی مبتلایان به کووید 19 انجام شده، اعلام کردند که میزان مبتلایان و مرگ‌ومیر بسیار بالاتر از آن است که دولت این کشور اعلام می‌کند. بر اساس این بررسی، تخمین زده می‌شود، تنها 8 درصد موارد مبتلایان به ویروس کرونا گزارش شده است.

براساس مطالعات این کنسرسیوم معروف به «مرکز عملیات سلامت و بهداشت»، دولت بیشتر به آزمایش موارد جدی پرداخته است. همچنان این مرکز از زمان انتظار طولانی برای دریافت نتایج آزمایشات شکایت کرده و می‌گوید، دریافت نتیجه آزمایش کووید19 زمان طولانی را می‌گیرد.

آمار رسمی جان باختگان بر اثر کووید19 در برزیل روز یکشنبه 12 آوریل، 12223 مورد و تعداد مبتلایان به این ویروس، 22169 تن اعلام شد.

این مرکز می‌گوید: « اطلاع رسانی نادرست می‌تواند تصور نادرستی در مورد کنترل بیماری ایجاد کند و می‌تواند منجر به کاهش اقدامات مهار شود».

قابل ذکر است که این مرکز تاکنون در پیش‌بینی در مورد روند افزایش ویروس کرونا در برزیل صحیح بوده و تعداد مبتلایان به این ویروس که از سوی این مرکز تا 30 مارس اعلام شده، نزدیک به ارقامی بوده که محققان پیش بینی می‌کردند.

این محققان اکنون پیش‌بینی کرده‌اند که تا 20 آوریل تعداد مبتلایان در خوش‌بینانه‌ترین حالت، به 25164 مورد و در بدبینانه‌ترین حالت 60413 مورد افزایش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم