وزرای بهداشت گروه 20 درباره شیوع جهانی کرونا کنفرانس مجازی تشکیل می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دبیرخانه گروه کشور‌های دارای 20 اقتصاد بزرگ جهان که دوره کنونی آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد دوشنبه 13 آوریل 2020 اعلام کرد وزرای بهداشت گروه G20 روز 19 آوریل جاری برای بررسی تأثیرات ویروس جدید کرونا بر بخش بهداشت عمومی و کل اجتماع کنفرانسی مجازی برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها این کنفرانس مجازی وزرای بهداشت گروه 20 پس از آن برگزار می‌شود که یک ماه پیش از این اجلاس فوق‌العاده مجازی سران کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد برتر جهان برگزار به ریاست دوره‌ای پادشاهی عربی سعودی برگزار شد که در آن وزرای بهداشت کشورهای عضو گروه 20 موظف شدند تا به تبادل اطلاعات درباره بهترین کارکردها در سطوح ملی و تهیه مجموعه‌ای از اقدامات فوری برای گروه 20 جهت مقابله مشترک با شیوع همه‌گیر ویروس کرونا بپردازند.

Advertisement

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی دوشنبه نسبت به کاستن از تدابیر قرنطینه به طور هم زمان در همه کشورهای اروپایی هشدار داد و بیان داشت که کاهش موارد ابتلای بستری شده در بیمارستان به معنای پایان خطر ابتلا به بیماری همه‌گیر کرونا نیست، این بیماری تا کنون جان 115 هزار نفر را در جهان گرفته است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرد که توقف کامل شیوع پندامیک کووید19 به واکسن نیاز دارد، و در ادامه خاطرنشان کرد که ویروس جدید کرونا ده برابر کشنده تر از ویروس مسبب آنفولانزای H1N1 است که در پایان مارس 2009 در مکزیک ظاهر شد.

تیدروس آدهانوم دبیرکل سازمان جهانی بهداشت که از طریق ویدئو کنفرانس در ژنو سخن می‌گفت، توضیح داد: «داده‌های جمع‌آوری شده در چندین کشور تصویر واضح‌تری از این ویروس، رفتارش و نحوه جلوگیری از آن برایمان ارایه می‌کند. ما می‌دانیم که کووید19 به سرعت در حال شیوع و کشنده است، کشندگی آن ده برابر بیشتر از ویروس مسبب بیماری آنفولانزایی است که در سال 2009 ظاهر شد» «به همین دلیل او خواستار برداشتن خزنده قرنطینه در جهان شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم