فرانسه مقررات منع رفت‌وآمد و قرنطینه عمومی را تا یک ماه دیگر تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه دوشنبه 13 آوریل 2020 با بیان این‌‌که تدابیر پیشگیرانه اتخاذ شده برای مقابله با پندامیک ویروس جدید کرونا نتیجه مثبت داده، تاکید کرد اقدامات قرنطینه عمومی و مقررات منع رفت‌و آمد اعمال شده در این کشور را تا 11 ماه مه آینده تمدید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با اذعان این ‌که کشورش به اندازه کافی برای مقابله با بیماری ابتلا به ویروس جدید کرونا COVID-19 آمادگی نداشته است گفت که بیمارستان‌ها در حال حاضر با فشار زیادی مواجه هستند و تاکنون شیوع همه‌گیر ویروس کرونا مهار نشده است.

مکرون ضمن تاکید این که کادرهای پزشکی و درمانی از هیچ‌گونه تلاشی برای مقابله با بیماری کرونا فروگذار نکرده‌اند، گفت: «در آخر ما بر کرونا پیروز خواهیم شد اما مجبور هستیم برای چندین ماه با آن کنار بیاییم».

مکرون همچنین اعلام کرد که مرزهای فرانسه با کشورهای غیر اروپایی تا اطلاع ثانوی بسته خواهد ماند.

او در ادامه توضیح داد« در هفته‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی حاصل کردیم»، و افزود« تولید ماسک‌ها را مضاعف کردیم و 10 هزار دستگاه تنفس خواهیم ساخت».

از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در فرانسه تاکنون شمار قربانیان مبتلا در این کشور به 14967 مورد رسیده است، به طوری که بنا به اعلام اداره بهداشت عمومی فرانسه تنها در 24 ساعت گذشته 574 تن در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری ویروس جدید کرونا از دست داده‌اند.

از سویی در 24 ساعت گذشته تعداد 335 مورد فوتی در بیمارستان‌ها و239 مورد فوتی در خانه‌های نگهداری سالمندان و مراکز بهزیستی به ثبت رسیده است.

همچنین«برای پنجمین روز متوالی» است که در فرانسه تعداد بیمارانی که به بخش‌های مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند کمتر شده و هر بار به تعداد 24 نفر از آمار روز قبل از آن کمتر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم