رسوایی جنسی دامن‌گیر بایدن شد؛ کارمند پیشین دفتر بایدن او را متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارمند پیشین دفتر جو بایدن، نامزد ابرز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال2020 و معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا، شکایت کیفری را به وزارت پلیس واشنگتن ارائه داده و بایدن را متهم کرد که او مورد تعرض جنسی قرار داده است.

به گزارش مجله آمریکایی «نیوزویک»، تارا رید، کارمند پیشین دفتر بایدن، در دادخواستی مدعی شد که بایدن او را در راهرو سنا، مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. طبق ادعای این زن، حادثه مزبور نزدیک به 30 سال پیش در زمانی که وی به عنوان کارمند مجلس سنا در دفتر بایدن کار می کرد، رخ داده است.

رید همچنین ماه گذشته اولین شکایت خود را علیه بایدن مطرح کرد. وی در توئیتی با تشکر از کسانی که به او در طرح دعوی کمک کرده اند، به ویژه از «چهره های برجسته» حامی خود مانند سوزان ساراندون، جان کوزاک و رز مک گووان، تاکید کرد، قانون مرور زمان در مورد شکایات علیه بایدن، تصویب شده است.

او گفت: «من فقط به دلایل ایمنی به پلیس گزارش دادم ... از همه کسانی که در کنار من ایستاده اند ، تشکر می کنم.»

«آبروی من لکه دار شد»

رید خاطرنشان کرد که پس از ارسال پستی در وبلاگ خود در سال 2018 در ستایش از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، مورد انتقاداتی قرار گرفت و مطالب وبلاگ خود را حذف کرد و از هرگونه اظهار نظری خوداری کرد.

او گفت: «آبروی من از سوی هواداران بایدن، لکه‌دار شد و من همچنین متهم به جاسوسی برای روسیه شدم اما من مامور روسیه نیستم و به سخن گفتن علنی، ادامه خواهم داد.» پ

رید در گفت‌وگو با نیوزویک تأکید کرد که تصمیم گرفته، دادخواست علیه بایدن را ارائه دهد تا اطمینان حاصل شود که بایدن و دیگر خلافکاران مانند او، به سزای اعمال خود خواهند رسید.

گفتنی است که تیم بایدن در آن زمان، اتهامات وارد شده به او را رد کرده بود. کیت بیدینگ فیلد، معاون مدیر ارتباطات در کمپین بایدن، گفت: «زنان حق دارند روایت خود را بازگو کنند و روزنامه نگاران موظفند از نزدیک این ادعاها را مورد بررسی دقیق قرار دهند. ما مشوق آنها هستیم تا این کار را انجام دهند زیرا این اتهامات، چیزی جز مشتی گزافه گوئی و باطل نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم