آمریکا؛ اولین کشوری که شمار فوتی‌های کرونایی آن از مرز 2000 تن در روز گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با افزایش شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس جدید کرونا، ایالات متحده آمریکا اکنون لقب اولین کشوری را گرفته که در آن شمار فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت از مرز دو هزار تن گذشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز و بنا به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه جانز هاپکینز طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 20:30 به وقت محلی جمعه 10 آوریل 2020 تعداد 2108 تن در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان باختند.

تاکنون در ایالات متحده آمریکا در مجموع 18586مورد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده و با این حال آمریکا از نظر تعداد قربانیان تا حدود زیادی به شمار قربانیان در ایتالیا که تاکنون به 18849 مورد فوتی رسیده، نزدیک شده است.

جهش در شمار فوتی‌ها در خانه‌های سالمندان فرانسه

از سویی در کشور فرانسه نیز پس از آن که شمار جان باختگان در خانه‌های سالمندان جهش یافت، تعداد موارد فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا به نزدیک به 987 تن یا به %8 افزایش یافته و تاکنون به 13197 مورد رسیده است.

همچنین در فرانسه تعداد افرادی که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند با افزایش تدابیر قرنطینه‌ای در کشور کاهش یافته است.

تعداد موارد اتبلا به ویروس کرونا در این کشور نیز با 7120 مورد افزایش به 124869 تن رسیده است.

یک مقام مسئول در وزارت کشور فرانسه گفت تعداد کل قربانیان و مبتلایان در این کشور رو به افزایش است زیرا که از مجموع 7400 خانه سالمندان تنها کمتر از 5000 خانه سالمندان داده‌ها و آمار مربوط به خود را به دولت ارائه داده‌اند.

وزارت بهداشت فرانسه جمعه اعلام کرد تعداد موارد بستری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بالغ بر 7004 تن با کاهشی به میزان 62 مورد یا 0.9 در صد است. این در حالی است که این تعداد به میزان یک درصد در روز پنج‌شنبه کاهش یافته بود.

از زمان ظهور و انتشار بیماری کرونا در چین در ماه دسامبر گذشته و بنا بر آمار ارائه شده از سوی خبرگزاری فرانسه با استناد بر منابع رسمی ابتلا به ویروس جدید کرونا که در سرتاسر جهان به طرز فزاینده‌ای در حال شیوع است تا ساعت 17:30 روز جمعه منجر به فوت دست‌کم 100 هزار نفر شده که نزدیک به %70 از این تعداد تلفات، در اروپا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم