دونالد ترامپ: منحنی شیوع کرونا در آمریکا وارد مرحله کاهشی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 9 آوریل 2020 با بیان این‌که شاخص‌های مبارزه با بیماری شیوع همه‌گیر ویروس کرونا به خوبی پیش‌ می‌رود تاکید کرد که منحنی شیوع کرونا در آمریکا وارد مرحله کاهشی شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه تاکید کرد که «آمریکایی‌ها با هدف واحدی به سوی جلو گام بر می‌دارند و آن شکست کرونا است».

ترامپ همچنین گفت کشورش «از مرز انجام دو میلیون تست تشخیص کرونا گذشته که این تاکنون در هیچ کشوری محقق نشده است».

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به «آزمایش 19 داروی ضد ویروس (کرونا)» بر ضرورت ادامه تلاش‌ها در این زمینه با همکاری بزرگترین شرکت‌های داروسازی همچون فایرز و غیر از آن تاکید کرد.

ترامپ مجددا از «تمامی کارکنان فعال در خطوط مقدم جنگ علیه کرونا» تشکر کرد.

از سویی ترامپ درباره تاثیرات اقتصادی بحران کرونا همچنین تاکید کرد که آمریکا « مجددا و به کمک بسته‌های حمایت از اقتصاد، جهش خواهد کرد».

ترامپ در ادامه گفت:« جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها نیازمند رسیدن به توافقی برای حمایت از شرکت‌های کوچک هستند»که از بحران کرونا تاثیر پذیرفته‌اند.

ترامپ همچنین یاد‌آور شد که «بانک های آمریکایی، وام‌هایی را برای سرمایه‌گذاران اختصاص داده‌اند.

در این راستا ترامپ همچنین قول داد بسته‌ حمایتی قابل قبول و بزرگی را برای کمک به خطوط هواپیمایی کشورش اختصاص دهد است که به گفته او این بخش یکی از بخش‌های بسیار آسیب دیده در سایه ممنوعیت‌های پروازی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم