دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار همبستگی اعضای شورای امنیت علیه کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد شامگاه پنج‌شنبه 9 آوریل 2020 خواستار همبستگی اعضای شورای امنیت بین‌المللی برای مقابله با بحران شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا شد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد که غلبه بر شیوع همه‌گیر کرونا «جنگ یک نسل کامل و دلیل وجود سازمان ملل است».

دبیرکل سازمان ملل در سخنرانی‌اش خطاب به اعضای شورای امنیت در اولین جلسه‌ ویژه این شورای برای بررسی بحران شیوع همه‌گیر کرونا COVID-19 گفت:« پایبندی شورای امنیت به کاهش پیامدهای پندامیک COVID-19 بر روی صلح و ثبات (در جهان) تعیین کننده است».

آنتونیو گوتیرش طی سخنرانی‌اش که در جلسه غیرعلنی اعضای شورای امنیت ایراد شده اما مفاد آن توسط دیپلمات‌های حاضر در جلسه به دست خبرگزاری فرانس پرس رسیده است، افزود :«رسالت مبتنی بر وحدت و اراده شورای امنیت در این شرایط بسیار سخت دارای تاثیر به سزائی است».

دبیرکل سازمان ملل متحد خطاب به 15 کشور عضو دائم و غیر دائم شورای امنیت گفت:« برای اینکه بتوانیم بر پندامیک ویروس کرونا غلبه کنیم نیاز به همکاری با یکدیگر خواهیم داشت، و این به معنی همبستگی هر چه بیشتر میان ما است. این جنگ یک نسل کامل و دلیل وجود سازمان ملل است».

این نشست اولین جلسه‌ای است که توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد و برای بررسی بحران شیوع همه‌گیر ویروس COVID-19 و پس از هفته‌ها چند دستگی و اختلاف به ویژه میان چین و ایالات متحده برگزار می‌شود.

این جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد همانند سایر جلساتی است که این شورا به دلیل شیوع گسترده کورنا به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کرده است.

از 10 عضو دائمی شورای امنیت تنها 9 عضو و در رأس آنها آلمان هفته گذشته خواستار برگزاری نشستی درباره پندامیک ویروس کرونا شده و از ناتوانی شورای امنیت در مقابله با این بحران بی‌سابقه جهانی ابراز ناخشنودی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید