تماس تلفنی مشترک میان ملک ‌سلمان، ترامپ و پوتین درباره نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 9 آوریل 2020 به وقت محلی آمریکا، اعلام کرد گفتگوهایی تلفنی را با ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاهی سعودی و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره نفت انجام داده است.
به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده افزود که کشورهای تولید کننده نفت و در مقدمه آنها پادشاهی عربی سعودی و سازمان کشورهای صادر کننده نفت به دستیابی به توافقی برای کاهش تولید نفت به منظور بالابردن قیمت‌ها نزدیک شده‌اند.
بنا به بیانیه‌ صادره گفتگوهای تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با رهبران سعودی و روسیه پس از آن انجام شد که ائتلاف اوپک پلاس اعلام کرد میزان تولید نفط را به مقدار روزانه 10 میلیون بشکه کاهش می‌دهد.
این میزان کاهش در تولید به منظور بالا بردن قیمت‌های سقوط کرده به دلیل بحران شیوع همه‌گیر کرونا، انجام می‌شود.
از سویی سازمان اوپک و کشورهای تولید کننده نفت اعلام کردند که میزان کاهش‌ تولید نفت به طور پلکانی و در دوره ما بین ماههای ژوئیه و دسامبر از 10 میلیون بشکه در روز به 8 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت و پس از آن در ماه‌های ما بین ژانویه 2021 تا آوریل 2022 مجددا به 6 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.
اوپک پلاس همچنین اعلام کرد که نشست مجازی دیگری را درباره نفت در روز 10 ماه ژوئن و برای ارزیابی بازار‌های نفتی برگزار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم