.
.
.

بریتانیا؛ جانسون بزودی به رهبری دولت باز خواهد گشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دومینیک راپ، وزیر امور خارجه بریتانیا، قائم مقام بوریس جانسون نخست وزیر در ریاست کابینه که به دلیل ابتلاء به کرونا در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است، امروز 7 آوریل، در کنفرانس مطبوعاتی، اعلام کرد که جانسون به زودی به رهبری دولت، باز خواهد گشت.

راب با بیان اینکه بریتانیا، در حال اجرای آزمایش های بالینی مربوط به درمان کووید 19 است، تاکید کرد که ویروس کرونا، بسیار خطرناک است.

راب همچنین با افشای این موضوع كه جانسون از وی خواسته، در غیاب او، وظایف ریاست کابینه را بر عهده بگیرد، اطمینان داد كه بریتانیا در مواجهه با این پاندمیک جهانی، در مسیر صحیحی قرار دارد.

راب وزیر امور خارجه بریتانیا، با توصیف جانسون به عنوان شخصیتی «مبارز» در حال در نبرد با این بیماری، افزود: دولت کاملاً از اموری که جانسون خواهان اجرای آنها در راستای مقابله با کرونا است، آگاهی دارد.
أوضاع وخیم تری در راه است.

قابل توجه است که بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا، چند روز پیش از بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه و وصل شدن دستگاه تنفس مصنوعی به وی، نسبت به شیوع رعب آور کرونا در بریتانیا هشدار داده و تاکید کرده بود، « ما به سمت اوضاغی بدتر و نابهنجار تر در حرکتیم.»

بیش از 5000 نفر در اثر کووید 19 در بریتانیا، جان خود را از دست دادند که کمتر از موارد مرگ و میر اعلام شده از سوی اسپانیا، ایتالیا و فرانسه است.

به نظر می رسد شیوع کرونا در بریتانیا، چند روزی از دیگر کشورهای اروپا، دیرتر اتفاق افتاد، اما آمار تلفات در این کشور، حاکی از آن است تاثیر مرگبار کووید 19 بر بریتانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپای، بسیار حاد تر است.

تیم تحقیقاتی یک موسسه آمریکایی با استناد به داده های داخلی و بین المللی از شمار موارد ابتلاء و مرگ و میر ها در چین، ایتالیا و ایالات متحده ، ارزیابی خود را از پیش بینی تلفات و تعداد کشته شدگان در هر کشور تدوین کرده است که در آن، ظرفیت جذب مراکز مراقبت ویژه در هر کشور، از جمله پارامترهای مد نظر قرار داده شده در این ارزیابی است.

بر أساس ارزیابی این تیم تحقیقاتی، بریتانیا ممکن است تا ماه ژوئیه، 66،000 مورد مرگ ناشی از کووید -19 را ثبت کند که رقمی بسیار بیشتر از ایتالیا است که 20،000 مرگ در این پیش بینی، در جایگاه دوم قرار دارد.

اسپانیا و فرانسه طبق این پیش بینی به ترتیب با 19 هزار و 15 هزار مرگ در جایگاه سوم و چهارم قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم