.
.
.

زنده شدن امید در بریتانیا در پی کاهش شمار مرگ و میر ناشی از کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از هفته‌های سراسر تاریک و هراس، امیدی دوباره برای بریتانیایی‌ها زنده شد و این کشور بار دیگر شاهد فضای خوش بینی و امید نسبت به آینده شد. زنده شدن امید به این دلیل است که شمار قربانیان بیماری ویروس «کرونا»، رو به کاهش نهاده است . طبق برخی محاسبات آماری و بنا بر اعداد و ارقام موارد جدید مبتلایان و فوتی‌ها به نظر می‌رسد این کشور در مرحله پایانی مرگ دسته‌جمعی ناشی از کووید 19 به سر می برد.

آمار مرگ و میر بریتانیا برای روز دوشنبه 6 آوریل نشان داد، شمار جانباختگان ناشی از کرونا در این کشور برای دومین روز متوالی روندی نزولی داشته است .طبق برآوردهای انجام گرفته نقطه اوج مرگ و میر در بریتانیا روز شنبه بود اما پس از آن آمار تلفات همواره سیر نزولی داشته است.طبق محاسبات و داده‌های جدید به نظر می‌رسد که بریتانیا از حیث تلفات و توقف شیوع کووید 19 ، به زودی شاهد رسیدن به مرحله صفر خواهد بود.

بریتانیا روز دوشنبه6 آوریل ، 439 نفر را از دست داد که همه آنها در اثر ویروس کشنده «کرونا» جان باختند، در حالی که شمار موارد تایید شده این بیماری به 5373 نفر رسید. بریتانیا در روز یکشنبه 5 آوریل شاهد مرگ 621 نفر بود که مقایسه این عدد، با آمار مرگ و میر در دوشنبه 6 آوریل، بیانگر کاهش چشمگیر تعداد مرگ و میرهای ثبت شده است.

گفتنی است که بریتانیا روز شنبه گذشته، 708 مورد مرگ ناشی از کرونا را ثبت کرد که بیشترین تعداد ثبت شده از زمان بروز این بیماری همه گیر در این کشور از چند هفته پیش بود.

بر اساس معادله ریاضی که در روزنامه بریتانیائی «مترو» انتشار یافته و العربیه نت، خلاصه ای از آن را گزارش داده، اگر آمار روز شنبه گذشته حقیقتا نقطه پیک بحران باشد، آنگاه متوقف شدن این عقربه مرگ شمار، تنها 17 روز زمان می‌خواهد.

گفتنی است رسیدن به شمار 5 هزار مرگ و میر در بریتانیا ، 16 روز زمان گرفته است.

بیشترین مرگ و میرها در انگلستان متمرکز است زیرا از 439 مورد مرگ ثبت شده در روز دوشنبه در بریتانیا ، 403 مرگ در انگلستان بوده و تنها 27 مورد مرگ در ولز و دو مورد در اسکاتلند ثبت شده است.

لندن، بیشترین درصد از موارد ابتلاء به کروناویروس را به خود اختصاص داده، زیرا بیش از ده هزار مورد از میان حدود پنجاه هزار مورد در سراسر بریتانیا در پایتخت بریتانیا بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم