.
.
.

ملکه الیزابت دوم خطاب به مردم بریطانیا: تاریخ از تلاش‌هایتان یاد خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیزابت دوم ملکه بریتانیا شامگاه یکشنبه 5 آوریل 2020 در یک سخنرانی تلویزیونی نادر ضمن تاکید این‌که مردم کشورش شایستگی مقابله با چالشی هستند که ویروس جدید کرونا به وجود آورده است، خطاب به آنها گفت «تاریخ از تلاش‌های‌تان یاد خواهد کرد».

به گزارش خبرگزاری فرانسه این سخنرانی تلویزیونی ملکه الیزابت دوم همزمان با آن ایراد می‌شود که دولت بریتانیا تهدید کرده چنانچه به بهانه فرا رسیدن فصل بهار و هوای آفتابی به تدابیر قرنطینه بی‌اعتنایی شود آن تدابیر را تشدید خواهد کرد.

ملک الیزابت دوم در این سخنرانی همچنین خطاب به مردم کشورش گفت؛ در حالی با شما سخن می‌گویم که «اوضاع سخت‌تر می‌شود، و دوره‌ای از اضطراب در زندگی کشور اندوه را برای برخی‌ها و مشکلات مالی را برای بسیاری به وجود آورده است و باعث تغییرات بزرگی در زندگی همه ما شده است».

او همچنین افزود: «امیدوارم در سال‌های آینده روش ما در مقابله با این چالش باعث افتخار همگان باشد، و کسانی که بعد از ما می‌آیند خواهند گفت که بریتانیایی‌های این نسل قوی بوده‌اند».

ملکه بریتانیا در سخنرانی خود تاکید کرد که « انضباط ذاتی و اراده آرام همراه با شوخ‌طبعی و حس همکاری همچنان از مشخصه‌های این کشور است» که آمار فوتی‌های مبتلا به کرونا در آن به 4313 رسیده که از جمله آنها کودکی 5 ساله است.

این سخنرانی چهارمین سخنرانی است که الیزابت دوم ملکه 93 ساله بریتانیا از زمان به سلطنت رسیدنش از 68 سال قبل تاکنون خطاب به بریتانیایی‌ها و در شرایطی استثنایی ایراد می‌کند.

طبق آمارهای منتشر شده در روز شنبه 4313 نفر در بیمارستان‌های بریتانیا و از جمله آنها یک کودک 5 ساله و همچنین تعدادی از کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

این در حالی است که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در بریتانیا به 41903 نفر رسیده که از جمله آنها شاهزاده چارلز، ولی‌عهد این کشور است که از بیماری کرونا بهبود یافته و همچنین بوریس جانسون نخست وزیر که پس از 10 روز قرنطینه خانگی به بیمارستان انتقال داده شده است.

ملکه بریتانیا سخنرانی‌اش را از محل اقامتش در قصر سلطنتی وندزور ایراد کرد جایی که اخیرا در 19 مارس 2020 به همراه همسر 98 ساله‌اش شاهزاده فیلیپ و به منظور پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا به آن انتقال داده شده است.

مقامات مسئول در دربار سلطنتی بریتانیا تاکید کردند که ملکه به همراه همسرش در سلامتی کامل به سر می‌برند و تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت را دنبال می‌کنند.

از سویی شاهزاده چارلز ولی‌عهد بریتانیا که 71 سال سن دارد پس از چندین روز قرنطینه در پی ظهور علائم خفیف ابتلا به ویروس کرونا در او روز پنج‌شنبه یک بیمارستان میدانی جدیدی با ظرفیت 4000 تختی را در شرق لندن افتتاح کرد که به معالجه حالت‌های بیماری وخیم و خطرناک مبتلا به ویروس کرونا اختصاص داده شده است.

از سویی دیگر دولت بریتانیا یکشنبه مجددا از مردم این کشور خواست تا به تدابیر فاصله‌گیری اجتماعی و قرنطینه احترام بگذارند تا در انتشار ویروس مشارکت نکنند و علی رغم فرا رسیدن فصل بهار و هوای آفتابی از بیرون رفتن برای گردش و حضور در پارک‌های عمومی بپرهیزند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم