.
.
.

با گسترش شیوع کرونا ترامپ در 50 ایالت آمریکا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بامداد دوشنبه 6 آوریل 2020 در کنفرانسی خبری درباره بحران شیوع ویروس جدید کرونا با وضعیت فوق‌العاده در 50 ایالت آمریکا اعلام موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها رئیس جمهوری آمریکا ضمن هشدار این‌که کشورش در روزهای آینده با شیوع شدید و گسترده انتشار ویروس جدید کرونا مواجه خواهد شد، توضیح داد که 182 کشور در سرتاسر جهان از شیوع همه‌گیر ویروس کرونا رنج می‌برند.

ترامپ همچنین از «انجام 1.5 میلیون تست تشخیص ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا» خبر داد.

دونالد ترامپ در ادامه گفت: «طی دو روز آینده 3 هزار تن از کادرهای پزشکی را در ایالت نیوجرسی و مناطق دیگر توزیع خواهیم کرد». او همچنین گفت که تاکنون دستگاه‌های تنفس مصنوعی و ماسک‌های پزشکی در بسیاری از ایالت‌های آمریکا توزیع شده است. رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به این‌که کاهش تعداد قربانیان ابتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک آغازی مثبت و نویدبخش است گفت: «شیوع ویروس کرونا در ایالت نیویورک به طور ناگهانی و غیر پیش‌بینی شده بود».

ترامپ همچنین از شهروندان آمریکایی خواست تا پس از مشورت با پزشک متخصص داروی کلروکین را به عنوان درمانی برای بیماری ابتلا به ویروس کرونا مصرف کنند.

ترامپ گفت کشورش 29 میلیون دوز از داروی کلروکین را که اساسا داروی ضد بیماری مالاریا است در اختیار دارد. او همچنین افزود که مصرف این دارو ممکن است عوارضی را برای بیماران قلبی به همراه داشته باشد.

ترامپ همچنین و بدون ذکر نام به تلاش‌های آمریکا با همکاری دیگر کشورها برای یافتن واکسنی برای ویروس کرونا اشاره کرد و توضیح داد که شرکت آمریکایی « جانسون جانسون» نقش مهمی را در زاستای آن تلاش‌ها ایفا می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا نیز از شهروندان کشورش خواست تا همچنان به سیاست فاصله‌گیری اجتماعی و کلیه تدابیر پیشگیرانه دیگر اتخاذ شده برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا پایبند باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم