.
.
.

افزایش موج خشونت‌ها در پی انتشار کرونا؛ سازمان ملل متحد خواستار محافظت از زنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پندامیک و گسترش انتشار ویروس جدید کرونا در جهان باعث افزایش موج خشونت‌ها علیه زنان شده به طوری که آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل شامگاه یکشنبه 5 آوریل 2020 خطاب به مردم جهان خواستار محافظت از زنان و دختران جوانی شد که در دوره قرنطینه خانگی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در منزل در معرض خشونت‌های خانگی و خانوادگی قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس آنتونیو گوتیرش در بیانیه‌ای گفت:« در طول هفته‌های گذشته و همراه با افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی و افزایش نگرانی‌ها جهش جهانی وحشتناکی را در خشونت‌های خانگی شاهد بوده‌ایم».

گوتیرش همچنین افزود: «به همین خاطر من امروز فراخوان جدیدی را برای برقراری صلح در منازل و در تمام جهان اعلام خواهم کرد».

در راستای متوقف کردن انتشار ویروس کشنده کرونا اغلب کشورهای جهان به بستن مرزها، ممنوع کردن پروازها، برقراری مقررات منع رفت و آمد و متوقف ساختن تمامی فعالیت‌ها روی آوردند که این باعث بروز موجی از خشونت‌های خانگی شده است که در شدیدترین حالت‌ها به جنایت‌هایی همچون قتل زنان انجامیده است.

بنا بر آماری که خبرگزاری فرانس پرس با استتناد به منابع رسمی ارائه کرده تاکنون در آمریکا دست‌کم 7616 تن جان خود را به دلیل ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از 304838 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که بنا بر آمار رسمی بیش از 1244740 نفر در 191 کشور جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و نزدیک به 75000 نفر جان خود را از دست داده‌اند، اما این تعداد تنها منعکس کننده جزئی از آمار حقیقی است زیرا در تعداد زیادی از کشورها تست آزمایش ابتلا به کرونا انجام نمی‌شود مگر در حالت‌های بسیار وخیمی که به بیمارستان منتقل می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم