چین؛ سه دقیقه سکوت و توقف حرکت در سراسر کشور به یاد قربانیان کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بیش از یک میلیارد چینی شنبه 4 آوریل 2020، ساعت 10 صبح به وقت پکن به احترام قربانیان بیماری کووید 19 سه دقیقه سکوت کردند.

چین با اعلام سه‌ دقیقه سکوت و توقف تمام کشور در این سه دقیقه به صورت نمادین برای چند هزار قربانی ویروس کرونا سوگواری کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ساعت 10 صبح امروز به وقت محلی چین تمامی افراد در سراسر این کشور سه دقیقه به احترام قربانیان کروناویروس ایستاده سکوت کردند.علاوه بر آن، روز یادبود بیش از 3300 تن قربانی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند، اعلام شد.

براساس این گزارش، ماشین‌ها، قطارها و کشتی‌ها نیز به یاد این قربانیان بوق‌های خود را به صدا در آورده و آژیرهای حمله هوایی نیز به صدا در آمدند.همچنان، پرچم‌های این کشور نیز به حالت نیمه برافراشته در آمد.

چین تاکنون بیش از 3300 قربانی بر اثر ویروس کرونا داشته که بیشتر آنان ساکنان شهر ووهان در مرکز استان هوبی بودند.

پس از آنکه دولت چین 31 مارس از مهار بیماری کرونا در این کشور خبر داد، مردم در چین اجازه یافتند تا پس از بیش از دو ماه قرنطینه به شهر ووهان که منشاء اولیه شیوع ویروس کرونا در جهان بود، وارد شوند. براساس این گزارش، مردم فقط می‌توانند به ووهان وارد شوند اما خروج از این شهر هنوز با محدودیت‌هایی روبه‌رو است.

به نقل از اعلامیه دولت چین، برخی از موسسات تولیدی و مالی در شهر ووهان کار عادی خود را از سر گرفته‌اند. بانک‌ها در ووهان مجددا گشایش یافته و شبکه اتوبوس‌رانی شهری کار خود را از سر گرفته است.

کسانی که می‌خواهند وارد این شهر شوند، باید دارای تاییدیه از مراجع بهداشتی و کد سبز در برنامه تلفن همراه خود باشند و هیچ ارتباطی با بیماران مشکوک به کروناویروس یا افرادی که آزمایش آنان مثبت بوده، نداشته باشند.

همین قانون برای کسانی که مایل به ترک ووهان پس از 8 آوریل هستند، نیز اعمال خواهد شد.

به اساس ارقام رسمی، شمار مبتلایان در چین بیش از 81 هزار گزارش شده‌است. شمار قربانیان حدود 3300 نفر گفته شده و از این میان سه هزار و 177 تن صرف در هوبئی جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم