در رکورد روزانه جدیدی 1480 تن در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد در 24 ساعت گذشته از پنج‌شنبه تا شامگاه جمعه 3 آوريل 2020، با استناد به آمار ارائه شده از سوی دانشگاه هاپکینز 1480 تن از مبتلايان به ويروس جديد كرونا در اين كشور جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری‌ها در جدیدترین رکورد ثبت شده از تعداد قربانیان روزانه طی 24 ساعت از ساعت 8:30 شامگاه روز پنج‌شنبه تا شامگاه روز جمعه تاکید شد که 1480 نفر جان خود بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند که با این وجود شمار کل فوت شدگان بنا به آمار دانشگاه هاپکینز تاکنون در آمریکا به 7406 رسیده است.

بنا به آمار ارائه شده از سوی مقامات کاخ سفید پیش‌بینی می‌شود 100 تا 240 هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کشنده کرونا فوت شوند.

از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه توصیه‌های جدید دولت را برای تمامی آمریکایی‌ها اعلام کرد و از آنها خواست تا هنگام خروج از منزل به اماکن عمومی، صورت‌های خود را بپوشانند، تا مانع از انتشار ویروس جدید کرونا شوند.

ترامپ در کنفرانس خبری روزانه خود در کاخ سفید به همراه کمیته بحران گفت مراکز غلبه بر بیماری‌ها و پیشگیری از آن از مردم خواسته تا صورت‌های خود را با دست‌مال

بپوشانند تا از این طریق بتوان برای کارکنان بخش بهداشت ماسک‌های لازم را فراهم کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه تا ساعت 19:00 شامگاه جمعه و با استناد به منابع رسمی شیوع جهانی کووید - 19 که از ماه دسامبر گذشته آغاز شده تاکنون منجر به فوت 57474 نفر در جهان شده است.

تعداد افراد مبتلا به بیماری ویروس کرونا در بیش از 188 کشور جهان به بیش از 1082470 نفر افزایش یافته است.

اما این تعداد منعکس کننده بخش کوچکی از آمار حقیقی مبتلایان است، زیرا که تعداد زیادی از کشورها هیچ‌گونه تست تشخیص کرونا را جز در مواردی که افراد به بیمارستان‌ها منتقل می‌شوند، انجام نمی‌دهند. تاکنون هم دست‌کم 205400 تن از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم