ترکیه محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه اسپانیا جمعه 3 آوریل 2020 اعلام کرد که مقامات ترکیه یک هواپیمای حامل دستگاه‌های تنفس مصنوعی چینی که به مقصد اسپانیا به پرواز درآمده بود را توقیف و محموله آن را مصادره کردند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، لایا گنزالس وزیر خارجه اسپانیا اظهار داشت که دولت ترکیه در آنکارا یک محموله امدادهای پزشکی که از چین خریداری شده و به سوی اسپانیا در حال انتقال بود را از روز شنبه گذشته مصادره کرده‌ است.

وزیر خارجه اسپانیا افزود که دولت آنکارا به بهانه نگرانی اصلی درباره توانایی‌هایش در محافظت از سیستم درمانی ترکیه محدودیت‌هایی را بر صادرات تجهیزات پزشکی در خاک این کشور اعمال کرده است.

این محموله تجهیزات پزشکی با ارزش شامل 162 دستگاه تنفس مصنوعی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در واحدهای ICU توسط کشور اسپانیا سفارش داده شده است.

اداره گمرک ترکیه شنبه گذشته ابتدا هواپیمایی که محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی را جابجا می‌کرد توقیف کردند و سپس محموله دستگاه‌های تنفس مصنوعی را که اسپانیا برای مقابله با ویروس کشنده کرونا از چین خریداری کرده و به آنها نیاز فوری دارد را مصادره کرد.

اسپانیا روز جمعه از نظر تعداد افراد مبتلا به کرونا از ایتالیا جلو افتاد به طوری که مقامات اسپانیا روز جمعه اعلام کردند که برای دومین روز متوالی تعداد مرگ و میر بیش از 900 تن در روز به ثبت رسیده است.

مقامات اسپانیا روز جمعه از مرگ 900 نفر دیگر در اثر کرونا در این کشور خبر دادند تا مجموع فوتی‌ها دراین کشور به 10 هزار و 935 نفر و تعداد مبتلایان به 117710 برسد و اینگونه اسپانیا پس از آمریکا در رده دوم جهانی قرار گرفت.

این در حالی است که بنا به صفحه خبرگزاری آناتولی، فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که یکی از اعضای کمیته علمی مبارزه با کرونا به این ویروس کشنده مبتلا شده است.

وزیر بهداشت ترکیه افزود که تعداد افزایش روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در کشورش روز جمعه از 69 نفر به 425 افزایش یافته‌اند. و در همین راستا تعداد حتمی موارد مبتلا به این ویروس کشنده با 2786 افزایش به سطح 20921 افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم