ترامپ و مکرون خواستار برگزاری نشست 5 عضو دائم شورای امنیت درباره کرونا شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنا به بیانیه کاخ سفید دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه جمعه 3 آوریل 2020 با تاکید بر ضرورت دادن نقش بزرگ‌تری به سازمان ملل متحد برای مقابله با بحران شیوع همه‌گیر ویروس کووید - 19 خواستار برگزاری نشست 5 عضو دائم شورای امنیت در این زمینه شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در گفتگویی تلفنی «موضوع برگزاری نشست فوری 5 کشور عضو دائم شورای امنیت برای تقویت همکاری‌ها در سازمان ملل متحد جهت غلبه بر شیوع همه‌گیر ویروس کرونا و تضمین صلح و امنیت بین‌المللی را بررسی کردند».

Advertisement

از سویی کاخ الیزه اعلام کرد که رایزنی‌ها برای برگزاری نشست ویدیو کنفرانسی میان اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره کرونا همچنان ادامه دارد.

کشورهای بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آمریکا 5 کشور عضو دائمی شورای امنیت هستند. فرانسه و ایالات متحده آمریکا در شرایط کنونی با متوقف کردن اقتصادهایشان و تحمل خسارت‌های سنگین در تلاشند تا مانع از انتشار گسترده ویروس کشنده کرونا شوند.

کاخ سفید در این بیانیه‌ همچنین اعلام کرد که «دونالد ترامپ بر ایستادگی ایالات متحده در کنار ملت فرانسه تاکید کرده و به بازماندگان قربانیان مبتلا به کرونا در فرانسه، تسلیت گفت».

از سویی فرانسه اعلام کرد، تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌ها و خانه‌‌های سالمندان از 5387 به 6507 فوتی رسیده است.

در ایالات متحده روز جمعه شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ربع میلیون افزایش یافته و تاکنون 6058 تن در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری ویروس جدید کرونا از دست دادند.

اسپانیا نیز از نظر شمار مبتلایان به ویروس کرونا از ایتالیا جلو افتاده است به طوری که مقامات این کشور روز جمعه اعلام کردند که برای دومین روز متوالی تعداد فوتی‌ها در این کشور بیش از 900 تن افزایش یافته است و تعداد کل فوتی‌ها پس از ثبت فوت شدن 935 تن طی 24 ساعت گذشته به 10935 تن رسیده است.

هم‌اکنون تعداد افراد مبتلای به ویروس کرونا در اسپانیا به 117710 افزایش یافته به طوری که این کشور از نظر ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات آن پس از آمریکا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم