پا به پای مرکل... پوتین هم با پزشک کرونا زده ملاقات کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در زمانی که آنجلا مرکل صدراعظم آلمان، پس از تعامل نزدیک با یک پزشک برای زدن واکسن که روشن شد مبتلا به کرونا بوده، تصمیم گرفت خود را در قرنطینه قرار دهد، تلویزیون دولتی روسیه نیز به نقل از بیمارستان مسکو اعلام کرد که پزشک ارشد این بیمارستان ویژه معالجه بیماران کرونایی که هفته گذشته با پوتین، رئیس جمهوری روسیه ملاقات کرده، مبتلا به ویروس کرونا بوده است.

بر أساس این گزارش‌ها، پوتین با مدیر کرونایی بیمارستان، دست داده و با هم سوار آسانسور شدند اما سخنگوی کاخ كرملین بلافاصله تأکید كرد كه رئیس جمهوری روسیه در حال انجام آزمایش های دوره ای پزشکی است و همه این آزمایش ها، کاملا عادی هستند.

اینترفاکس نیز گزارش داد که پوتین، با دنیس پروتسنکو، پزشک ارشد بیمارستان مرکزی مسکو برای معالجه بیماران مبتلا به کرونا، ملاقات کرده است.

بر أساس آخرین برآوردها در روسیه، 500 مورد قطعی ابتلاء به ویروس کرونا در روز سه‌شنبه 31 مارس ثبت شده که بیشترین افزایش موارد از ابتدای شیوع بیماری بوده که شمار کل موارد ابتلاء در این کشور را به 2337 مورد رسانده است.

مسئولان در مسکو از روز دوشنبه 30 مارس، مراکز را تعطیل کرده تا جایی که اکثر شرکت‌ها، درهای خود را بستند و اهالی پایتخت جز برای خرید مواد غذایی، دارو یا بیرون آوردن زباله مجاز به ترک منازل خود نیستند. در بیش از 30 منطقه روسیه نیز تعطیلی مشابهی اعلام شده است.

امروز سه‌شنبه 31 مارس، مجلس دوما روسیه، قانونی را به تصویب رساند که به کابینه اجازه اعلام وضعیت اضطراری را می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم