مکرون: روزهایی که در پیش داریم با آنها که پشت سر گذاشتیم فرق خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با نیاز مبرم بسیاری از کشورهای جهان به ماسک‌های طبی و دستگاه‌های تنفس مصنوعی، امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که کشورش از اواخر ماه آوریل هفته‌ای 15 میلیون ماسک تولید خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه 31 مارس 2020 با تاکید بر اینکه کشورش 4 میلیارد یورو (4.95 میلیارد دلار) برای تامین مالی تولید هر چه بیشتر ماسک و دستگاه‌های تنفس اختصاص می‌دهد، گفت: «جهان در هفته‌های آینده تغییر خواهد کرد و روزهایی که در پیش داریم، با آنها که پشت سر گذاشتیم، فرق خواهند کرد.»

براساس آخرین آمار تا کنون 3 هزار و 24 نفر بر اثر #کرونا در فرانسه جان باخته‌اند. تنها در 24 ساعت گذشته 418 مورد مرگ جدید در این کشور ثبت شد. با ثبت 1592 مورد ابتلای جدید، مجموع مبتلایان در این کشور به حدود 21 هزار نفر رسید.

جیروم سالومون، مدیرکل اداره بهداشت فرانسه نیز اعلام کرد که از تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور، 5107 نفر به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده شده‌اند و این بیماران از مشکلات تنفسی رنج می‌برند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند انتشار کرونا در پاریس در هفته جاری به اوج خود برسد. تنها در این شهر 954 نفر جان باخته و 1792 نفر به بخش‌های مراقبت ویژه فرستاده شده‌اند. مجموع مبتلایان در این شهر 7698 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید