ترامپ: شمار قربانیان کرونا در آمریکا تا دو هفته آینده به اوج خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 29 مارس 2020 گفت با شیوع همه‌گیر و بی سابقه‌ کرونا مواجه هستیم و با توجه به سرعت انتشار قوی این ویروس در دو هفته آینده شمار قربانیان کرونا به اوج خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری ضمن اشاره به این که چندین آزمایش بر روی داروهای درمان بیماری ابتلا به کرونا انجام شده است، گفت با توجه به این‌ که شمار قربانیان کرونا تا دو هفته آینده به اوج خواهد رسید، غلبه بر این ویروس در دو هفته آینده بسیار حائز اهمیت است.

50 هزار کیت تست تشخیص کرونا

ترامپ در ادامه با اشاره به این که 50 هزار کیت تست تشخیص ابتلای به کرونا فراهم خواهد شد، افزود که تسریع در اجرای این تست‌ها به محاصره ویروس کرونا کمک خواهد کرد و افزود که دولت در تلاش است تا تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با ویروس کرونا را در اختیار ایالت‌ها قرار دهد.

ترامپ همچنین گفت در بحران کرونا« اگر دیر می‌جنبیدیم تا الآن دو میلیون نفر زندگی‌شان را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست می‌دادند».

ترامپ توضیح داد که دولت او تلاش‌های زیادی را برای پیشگیری از وقوع چنین سناریوی ناگواری در مبارزه با کرونا انجام داده است.

درمان با انتقال خون بهبود یافتگان

ترامپ همچنین ابراز امیدواری کرد که عملیات انتقال خون از بیماران بهبود یافته برای درمان افراد مبتلای به ویروس کرونا مؤثر واقع شود.

دونالد ترامپ همچنین از رسیدن اولین هواپیما با محموله دستگاه‌های کمک تنفس و یک میلیون ماسک به فرودگاه جان اف کندی خبر داد و احتکار دستگاههای تنفس از سوی بعضی از بیمارستان‌ها بدون استفاده یا نیاز به آن را محکوم کرد.

نظام مالی قدیم و فرسوده

رئیس جمهوری آمریکا از بعضی از ایالات کشورش خواست تا سیستم‌های مالی خود را نوسازی کنند تا امکان بهرمندی آنها از حمایت‌های دولت فدرال تسریع شود. ترامپ همچنین به قدیمی و فرسود بودن سیستم مالی کشورش اذعان کرد.

از سوی دیگر ترامپ اشاره کرد ایالات متحده آمریکا با بحرانی مواجه است که 151 کشور جهان نیز با آنها مواحه هستند.

ترامپ نزدیک به یک ساعت پیش‌ از این در کنفرانسی خبری با کمیته بحران، ضمن اعلام این‌که دولت او برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا از هیچ‌گونه تلاشی فروگذار نخواهد کرد، گفت که دولت آمریکا به تلاش‌هایش برای فراهم ساختن تجهیزات پزشکی، ماسک‌ها و دستگاه‌های کمک تنفس ادامه می‌دهد.

از سویی در ایالت نیویورک آمریکا که بیشتر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آن گزارش شده یکشنبه 7195 مورد جدید به تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت افزوده شده و اکنون به 59 هزار رسیده است.

آندرو کومو فرماندار ایالات نیویورک در این کنفرانس خبری گفت که تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا کووید - 19 روز جمعه 237 مورد افزایش یافته که با این وجود تعداد کلی جان‌باختگان از زمان اولین انتشار ویروس کرونا به 965 تن افزایش یافته است.

فرماندار نیویورک گفت که 1175 تن از مبتلایان به ویروس کرونا به بیمارستان منتقل شده‌اند که با این وجود تعداد کل مبتلایان بستری شده در بیمارستان‌ها به 8500 تن افزایش یافته که بیش از 2000 تن از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری هستند.

این در حالی است که بنا به گزارش دانشگاه جونز هاپکینز تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا از مرز 2000 تن گذشته و تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز به بیش از122 هزار تن افزایش یافته است

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید