ترامپ نیروهای احتیاط ارتش آمریکا را برای متوقف ساختن انتشار کرونا فراخواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ رئيس جمهوری ایالات متحده شنبه 28 مارس 2020 فرمانی اجرایی را امضا کرد که به وزرای امنیت داخلی و دفاع آمریکا اجازه می‌دهد در چارچوب طرح مبارزه با انتشار ویروس جدید کرونا در این کشور سربازان احتیاط را به خدمت در ارتش و گارد ساحلی فراخوانند.

به گزارش خبرگزاری رویترز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه در اظهاراتی در یک کنفرانس خبری روزانه از کاخ سفید فراخوان نیروهای احتیاط ارتش آمریکا را برای متوقف ساختن انتشار کرونا اعلام کرد.

ترامپ در این کنفرانس خبری همچنین از مشارکت دولت آمریکا با بخش خصوصی این کشور برای مقابله با شیوع همه‌گیر ویروس کشنده کرونا خبر داد.

ترامپ تاکید کرد که دولت او در کاربرد تمامی اختیارات فدرال برای مقابله با بحران همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات ناشی از آن تردید نخواهد کرد.

به موجب این فرمان اجرایی، ترامپ به دو وزیر امنیت داخلی و دفاع آمریکا اجاز داده تا فرمان‌ احضار تعداد حداکثر یک میلیون نفر از افراد ذخیره از نیروهای زمینی، دریایی، هوایی و گارد ساحلی ارتش برای خدمت به مدت دو سال در هر زمانی را صادر کنند».

این فرمان اجرایی ترامپ همزمان با آن صادر شد که مجلس نمایندگان، کنگره آمریکا بسته 2.2 تریلیون دلاری حمایت از اقتصاد این کشور را به تصویب رساند.

پس از تصویب بسته حمایتی 2.2 تریلیون دلاری حمایت از اقتصاد آمریکا در مقابله با رکود ناشی از شیوع همه‌گیر ویروس کرونا، در مجلس سنا و کنگره آمریکا، دونالد ترامپ روز جمعه بلافاصله آن را امضا کرد.

بسته حمایتی 2.2 تریلیون دلاری آمریکا با هدف کمک به افراد و شرکت‌ها در مقابله با رکود اقتصادی ناشی از بحران شیوع کرونا به تصویب و امضا رسیده که بزرگترین بسته حمایتی در تاریخ این کشور است.

این بسته حمایتی در واکنش به بحران همه‌گیری ویروس کرونا است که تبعات ناشی از آن اقصاد و سیستم بهداشتی درمانی آمریکا را با خطر فروپاشی مواجه ساخته است.

ایالات متحده آمریکا اکنون با افزایش ناگهانی و بی‌سابقه موج ابتلا به ویروس کرونا و مرگ و میر ناشی از آن مواجه شده است به طوری که تنها در روز گذشته و بنا بر گزارش دانشگاه جونز هاپکینز تا ساعت 5:50 شامگاه جمعه تعداد 345 تن در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده و بیش از 18 هزار مورد جدید مبتلای به ویروس کرونا گزارش شد که با این وجود تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از 100 هزار نفر افزایش یافته است.

بیشترین تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک به ثبت رسیده که بیش از نیمی از موارد ابتلای به ویروس کرونا در ایالات متحده را به خود اختصاص داده که این افزایش ناگهانی در شمار مبتلایان به کرونا در این ایالت بیمارستان‌ها را با بحران مواجه ساخته است.

اکنون اوضاع در ایالات متحده آمریکا با بیش از 100 هزار مورد مبتلا به ویروس کرونا از کشورهای چین، ایتالیا وخیم‌تر شده است و این 3 کشور روی هم رفته و در مجموع نزدیک به نیمی از موارد ابتلای به ویروس کرونا در جهان را دارا هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size