ترامپ: در اجلاس گروه 20 راهکارهای مبارزه با کرونا را بررسی کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 26 مارس 2020 گفت در اجلاس فوق‌العاده مجازی گروه 20 که در پادشاهی عربی سعودی برگزار شد راهکارهای مبارزه با ویروس کرونا را بررسی کردیم.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری روزانه که از سوی کمیته بحران کرونا در کاخ سفید برگزاری می‌شود، افزود:« پس از اجلاس مجازی گروه 20 نشستی با فرمانداران ایالت‌ها داشتم».

ترامپ همچنین افزود « ایالات متحده امروز (پنج‌شنبه) بیشترین تعداد موارد مبتلا به ویروس کرونا را شاهد بود، او دلیل این افزایش را عملیات گسترده تست تشخیص کرونا دانست که از سوی مراکز بهداشتی انجام شده است».

ترامپ همچنین گفت که ایالات متحده آمریکا نیروهای نظامی خود را در مرزهایش با مکزیک و کانادا مستقر کرده است.

او همچنین تاکید کرد که بسته اقتصادی با هدف حمایت از شهروندان آمریکایی و از جمله آن پرداخت دستمزدها اختصاص داده شده است.

او گفت حمایت‌هایی اساسی از بخش‌های صنعتی که در بحران کرونا ضرر دیده‌اند نیز در نظر گرفته شده است.
ترامپ از اعضای مجلس نمایندگان کنگره آمریکا خواست تا این بسته اقتصادی که برای مبارزه با تبعات بحران کرونا ارائه شده را تصویب کنند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود «بیمارستانی در یکی از کشتی‌های نیروی دریایی روز شنبه به بندر نیویورک خواهد رسید». او در ادامه گفت «کشتی نیروی دریایی حامل این بیمارستان پس از توقف در نیویورک به ویرجینیا خواهد رسید».

ترامپ با توضیح این که «در تلاش‌های مبارزه با کرونا پیشرفت بزرگی حاصل شده است. گفت آن (کرونا) را شکست خواهیم داد»، و بر ضرورت بازگشت به سرکار تاکید کرد.

از سویی دیگر مایک پنس نایب رئیس جمهوری آمریکا گفت که لابراتوارهای شرکت ابوت Abbott Laboratories (فعال زمینه داروشناسی و محصولات مراقبت‌های بهداشتی) روش جدید تست کرونا را به اداره غذا و داروی آمریکا ارائه داده که نتیجه آن در 15 دقیقه تشخیص داده می‌شود.

شایان ذکر است که ایالات متحده آمریکا اکنون با ثبت 82 هزار مورد مبتلای به ویروس کرونا از چین که تا چندی پیش اولین کانون انتشار کرونا بوده، جلو زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید