الجبیر: سخنرانی ملک سلمان در اجلاس G20 تاکید اولویت‌بخشی به انسان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 26 مارس 2020 گفت که سخنرانی خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی طی ریاست او بر اجلاس فوق‌العاده مجازی گروه 20 تاکید اولویت‌بخشی به انسان است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی سعودی در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» افزود که نتایج اجلاس فوق‌العاده گروه 20 در انسجام با فراخوان ملک سلمان جهت همبستگی برای مقابله با کرونا است.

شایان ذکر است اجلاس فوق‌العاده مجازی گروه 20 اقتصاد برتر جهان ظهر پنج‌شنبه با سخنرانی خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آغاز شد.

پادشاه سعودی طی سخنانی در افتتاحیه این کنفرانس گفت: «بیماری همه‌گیر کرونا بر همه کشورهای جهان ایجاب می‌کند که در همه زمینه‌ها اقدامات جدی و محکمی را اتخاذ کنند.

ملک سلمان گفت: «این بیماری همه‌گیر باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان همه کشورهای جهان شده است».
پادشاه سعودی تاکید کرد، برای مقابله با بحران انسانی ناشی از انتشار ویروس کرونا، ضروری است که همه کشورهای جهان با هم همکاری کنند.

ملک سلمان در این راستا همچنین بر ضرورت همبستگی همه کشورهای جهان برای مقابله با این بیماری تاکید کرد.
شایان ذکر است چند روز پیش از انعقاد اجلاس مجازی سران گروه 20، وزرای دارایی کشورهای عضو گروه 20 اقتصاد بزرگ جهان و رؤسای بانک‌های مرکزی این کشورها در نشستی مجازی درباره «طرح کار» برای تعامل با شیوع ویروس کرونا که بنا به پیش‌بینی‌های صندوق بین‌المللی پول به رکود جهانی خواهد انجامید، به توافق رسیدند.

این دوره از اجلاس سران G20 راه‌کارهای پیشبرد و هماهنگی تلاش‌های جهانی برای مبارزه با شیوع همه‌گیری ویروس جدید کرونا و جلوگیری از تأثیرات انسانی و اقتصادی آن را مورد بررسی قرار داد.

سران گروه 20 اقتصاد برتر جهان به همراه سران کشورهای دعوت شده به این اجلاس، شامل پادشاهی اسپانیا، پادشاهی اردن هاشمی، جمهوری سنگاپور، جمهوری فدرال سوئیس در این اجلاس شرکت کردند و از جمله سازمان‌های بین‌المللی مشارکت کننده در این اجلاس، سازمان بهداشت جهانی، صندوق بین‌المللی پول، مجموعه بانک جهانی، سازمان ملل متحد، سازمان خواروبار جهانی، سازمان جهانی کار، سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی و سازمان تجارت جهانی بودند.

جمهوری سوسیالیستی ویتنام به عنوان رئیس سازمان کشورهای جنوب شرق آسیا آ سه آن، جمهوری آفریقای جنوبی به عنوان رئیس اتحادیه آفریقا، کشور امارات متحده عربی به عنوان رئیس شورای همکاری خلیجی و جمهوری رواندا به عنوان رئیس مشارکت جدید برای توسعه آفریقا، سازمان‌های منطقه‌ای را در این دوره از اجلاس سران گروه 20 نمایندگی می‌کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید