ترامپ در پی افزایش شیوع کرونا در 3 ایالت دیگر آمریکا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 25 مارس 2020 در پی گسترش انتشار ویروس جدید کرونا، در ایالت‌های نیویورک، تگزاس و فلوریدای آمریکا نیز وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها رئیس جمهوری آمریکا ضمن اعلام وضعیت فوق‌العاده در 3 ایالت‌ دیگر آمریکا در عین حال اما اعلام کرد که برخی مناطق در ایالات متحده می‌توانند پیش از مناطق دیگر به سرکار باز گردند.

ترامپ در کنفرانس خبری روزانه کمیته بحران کرونا در کاخ سفید، اعلام کرد که بسته حمایتی ارائه شده به کنگره بزرگترین بسته حمایتی در تاریخ کشورش است.

ترامپ همچنین گفت «چنانچه برای کسب کمک‌های اضافی بیشتر نیاز باشد به کنگره برویم، این کار را خواهیم کرد».

او در ادامه گفت:« در زمینه مبارزه با کرونا در نیویورک با بزرگ‌ترین چالش مواجه هستیم» و تاکید کرد که «کارهای زیادی در انتظارمان است که باید در زمیه مبارزه با شیوع کرونا انجام دهیم».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر ضرورت قوی ماندن شرکت‌های آمریکایی و ادامه کار آنها تاکید کرد و توضیح داد « هم‌اکنون تلاش‌هایمان را بر حمایت از شرکت‌های آمریکایی متمرکز کرده‌ایم».

ترامپ همچنین به تأخیر انداختن المپیک توکیو را تصمیمی درست دانست که از سوی دولت ژاپن اتخاذ شده است.

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون تحرکات سربازان آمریکایی در خارج و داخل این کشور را به مدت 60 روز و به منظور پیشگیری از هر گونه مبتلا شدن‌شان به ویروس کرونا یا انتشار ویروس متوقف کرد.

علاوه بر آن و بنا به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز تا روز چهارشنبه رسما بیش از 60 هزار مورد مبتلای به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا تشخیص داده شد که از میان آنها 827 تن فوت شده‌اند.

ایالات متحده آمریکا تنها در روز سه‌شنبه 600 مورد فوتی بر اثر ابتلای به ویروس کرونا گزارش کرد که اغلب جان باختگان از ایالت نیویورک بودند ایالتی که اکنون به کانون انتشار ویروس جدید کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است.

با وضعیت به وجود آمده و گسترش سریع ویروس کرونا در ایالت‌های مختلف، آمریکا اکنون پس از چین و ایتالیا به سومین کشور آسیب دیده از شیوع کرونا تبدیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم