بوریس جانسون 3 هفته مقررات کامل منع رفت و آمد در بریتانیا اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا دوشنبه 23 مارس 2020 ضمن اعلام مقررات کامل منع رفت و آمد به مدت 3 هفته برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در بریتانیا از مردم این کشور خواست تا در خانه‌هایشان بمانند

به گزارش خبرگزاری‌ها، در پی شیوع ویروس کرونا در بریتانیا که تاکنون باعث جان باختن بیش از 300 تن در این کشور شده است، بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا دوشنبه در یک سخنرانی خطاب به مردم بریتانیا اعلام کرد که مقررات کامل منع رفت و آمد در این کشور از شامگاه دوشنبه به مورد اجرا گذاشته می‌شود. جانسون در ادامه توضیح داد از این پس جز در مواقع بسیار محدود همانند خرید احتیاجات ضروری و رفتن به کار، پزشک یا ورزش به تعداد یک نوبت در روز به بریتانیایی‌ها اجازه خروج از منازلشان داده نخواهد شد.

همچنین به موجب مقررات جدید تمامی تجمعات با بیش از دو نفر ممنوع می‌شود و تمامی اماکن تجاری فروش کالاهای غیر اساسی و اماکن عبادت بسته خواهد شد. جانسون در سخنرانی خود خطاب به بریتانیایی‌ها گفت «در خانه‌هایتان بمانید»، و در ادامه افزود که نیروهای پلیس موظفند شهروندان را به رعایت مقررات منع رفت و آمد ملزم کنند و در این راستا غرامت‌های مالی علیه متخلفان اعمال خواهند کرد

در بریتانیا پس از آن که 6650 نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و335 تن از آنها جان خود را از دست دادند، بوریس جانسون به تدابیر جدید متوسل شد که شدیدترین اقدامات در تاریخ بریتانیا در زمان صلح است.
نخست وزیر بریتانیا ضمن توصیف ویروس کرونا به عنوان « خطرناکترین تهدیدی که از دهه‌های گذشته تاکنون کشورمان با آن مواجه است» در این‌باره افزود « از شامگاه امروز دوشنبه به بریتانیایی‌ها توصیه‌ای می‌کنم بی نهایت ساده: بر شما واجب است که در خانه‌هایتان بمانید.

جانسون در ادامه گفت سپس «طی 3 هفته ارزیابی‌های جدیدی انجام خواهیم داد و چنانچه شرایط اجازه دهد از (این محدودیت‌ها) خواهیم کاست». بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا پس از آن که علی رغم تاکید دولت بر ضرورت حفظ فاصله‌های اجتماعی برای جلوگیری از انتشار ویروس، مناطق زیادی در بریتانیا و از جمله آن پارک‌های ملی در ولز و اسکاتلند در تعطیلات آخر هفته شاهد شلوغی‌هایی بوده، به اتخاذ تدابیر شدیدی برای مبارزه با انتشار ویروس کرونا متوسل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید