پارلمان فرانسه قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پارلمان فرانسه یکشنبه 22 مارس 2020 پیش‌نویس قانون اعلام «وضعیت فوق‌العاده بهداشتی» به مدت دو ماه برای مبارزه با شیوع ویروس جدید کرونا را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس، شامگاه یکشنبه آمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه که در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند به 7240 نفر رسید.

بنا به همین گزارش، آمار فوتی‌ها در این کشور به 647 تن رسیده که تعداد 112 تن از آنها در 24 ساعت گذشته فوت شده‌اند.

نمایندگان پارلمان فرانسه با بالا بردن دست‌ها به پیش‌نویس قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی در این کشور رای موافق دادند، این در حالی است که تعداد زیادی از آنها به دلایل سلامتی و بهداشتی از این رای‌گیری غایب بودند.

قانون اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی در فرانسه پیش از تصویب توسط نمایندگان پارلمان فرانسه از سوی مجلس سنای این کشور نیز و با بالا بردن دست‌ها به تصویب رسیده بود.

طبق این قانون وضعیت فوق‌العاده بهداشتی که به زودی برقراری خواهد شد، محدودیت‌هایی را بر آزادی‌های عمومی و به مدت دو ماه از آغاز اجرای این قانون و انتشار آن در روزنامه رسمی کشور، اعمال خواهد کرد.

چنانچه اوضاع بهداشتی بهبود یابد می‌توان با صدور فرمانی به وضعیت فوق‌العاده بهداشتی پایان داد.

این قانون علاوه بر اعلام وضعیت فوق‌العاده بهداشتی به دولت فرانسه این اجازه را می‌دهد تا بنا بر دستورات مقتضی مجموعه‌ای از تدابیر را برای حمایت از شرکت‌ها اتخاذ کند.

همچنین امکان به تعویق انداختن دور دوم انتخابات شهرداری‌ها که دوره اول آن در 15 مارس برگزار شده بود را فراهم می‌سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید