آخرین‌ آمار از مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در اروپا، خاورمیانه و آفریقا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رویترز یکشنبه 22 مارس 2020 گزارش داد، بیش از 274.800 نفر تاکنون در سراسر جهان به ویروس کرنا آلوده شدند و 11389 نفر جان باختند.

بریتانیا پس از نشر ویدیویی از یک پرستار خسته که بعد از شیفت کارش در مغازه چیزی برای خرید پیدا نکرده، به مردم گفت: «آرام شوند و ترس این را که بدون غذا می‌مانند، نداشته باشند».

ایتالیا نیز از روز جمعه 20 مارس محدودیت‌های شدید دیگری بر زندگی شهروندان اعمال کرد. شمار تلفات در ایتالیا با 627 به 4،032 نفر افزایش یافت که این رقم 18.4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

اسپانیا نیز اعلام کرد که مرکز کنفرانس مادرید را به یک بیمارستان نظامی غول پیکر تبدیل خواهد کرد، این کشور دومین وخیم‌ترین شیوع اروپا را پس از ایتالیا داشته، اخیرا 235 نفر دیگر در اسپانیا جان خود را از دست دادند.

فرانسه نیز 78 کشته جدید را گزارش داد که با این، تعداد جان باختگان در این کشور به 450 نفر افزایش یافته است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به 19000 نفر رسیده و بیش از 270 تن در این کشور کشته شدند.

خاورمیانه و آفریقا

یک مقام وزارت بهداشت ایران اظهار داشت: «شمار تلفات در اثر شیوع این بیماری در روز شنبه بیش از 100 نفر »بود که در کل به 1.556 نفر رسید و تعداد کل افراد آلوده در حال حاضر از 20،000 فراتر رفته است.

سعودی که بسته حمایتی 31.93 میلیارد دلاری را اعلام كرد، از روز شنبه همه پروازهای داخلی، اتوبوس، تاكسی و قطار را به مدت 14 روز به حالت تعلیق درآورد.

.مصر روز شنبه به تمام مساجد و کلیساهای این کشور دستور داد تا درهای خود را بر روی نمازگزاران ببندند

روز شنبه دولت آنگولا نیز اولین دو مورد ابتلا به بیماری کروناویروس را تأیید کرد، از سوی دیگر، موریس اولین مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور با انتشار ویروس در آفریقا را تایید کرد.

شیوع اپیدمی جدید ویروس کرونا که از آواخر دسامبر 2019 آغاز شد.

خبرگزاری فرانسه اما تعداد جان باختگان بر اثر کرونا در سراسر جهان را 12 هزار و 725 نفر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از زمان شیوع این ویروس در آواخر دسامبر گذشته تاکنون بیش از 291 هزار و 420 مورد ابتلا به این ویروس در 165 کشور و منطقه مشاهده و ثبت شده است واین در حالی است که این تعداد مبتلا واقعیت کامل را نشان نمی‌دهد بلکه شمار زیادی از کشورها تنها به معاینه افرادی پرداختند که نیاز فوری به بستری داشتند و کسانی که به این ویروس مبتلا هستند و مشخص نشده‌اند، هنوز معلوم نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید