یک کارمند دفتر معاون رئیس جمهوری آمریکا به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کتی میلر سخنگوی مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا جمعه 20 مارس 2020 تایید کرد در آزمایشات پزشکی انجام شده یکی از کارمندان دفتر معاون رئیس جمهوری ایالات متحده مبتلا به ویروس جدید کرونا تشخیص داده شد.

بنا به گزارش خبرگزاری‌ها کتی میلر گفت: «نه رئیس جمهور ترامپ و نه مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط نزدیک با او نبوده‌اند».

شایان ذکر است که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا از سوی دونالد ترامپ به عنوان هماهنگ کننده مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده گمارده شده است.

از سویی دونالد ترامپ روز جمعه کشف داروی آنتی‌ویروس کرونا را تکذیب کرد و این در حالی است که او پنج‌شنبه از موافقت سریع هیأت غذا و داروی آمریکا با استفاده از دارویی که پیش از این برای درمان مالاریا اختصاص داده شده بود، برای درمان بیماری ابتلا به ویروس کوفید- 19 خبر داده بود.

ترامپ در این‌باره توضیح داد که این دارو به زودی و از طریق نسخه به گروه‌های زیادی تجویز خواهد شد.

ترامپ که در کنفرانسی خبری در حضور مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و ایوانکا ترامپ سخن می‌گفت ضمن ابراز امیدواری در این‌باره تاکید کرد کشورش در هماهنگی با کشورهای همجوار تلاش‌های بزرگی را برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انجام می‌دهد.

ترامپ همچنین افزود: «همگام با هم و با تمام توان برای مقابله با این دشمن پنهان تلاش خواهیم کرد».

رئیس جمهوری آمریکا ضمن تاکید بر اهمیت رعایت فاصله‌های اجتماعی و عدم اختلاط با دیگران افزود که او قانون تولید دفاعی را به مرحله اجرا درآورده است.

ابتلای بیش از ربع میلیون نفر به ویروس کرونا

از آغاز انتشار ویروس جدید کرونا در جهان تاکنون 11129 نفر در اثر ابتلا به این بیماری کشته شدند.

از زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون 256296 نفر در 163 کشور و منطقه جهان مبتلا شده‌اند. این آمار اما منعکس کننده کل آمار واقعی نیست زیرا که در برخی از کشورها تنها آمار افراد مبتلای نیازمند به بستری شدن در بیمارستان‌ها را ارائه می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید