طوفان کرونا 70 میلیارد دلار از دارایی‌های این میلیارد آمریکایی را به باد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با موج سهمگین پیامدهای اقتصادی کرونا بر همه کسب‌ و کارهای کوچک و بزرگ جهان، وارن بافت میلیاردر آمریکایی که از او به عنوان موفق‌ترین سرمایه‌گذار قرن بیستم یاد می‌شود، بیش از 70 میلیارد دلار ثروت خود در شرکت Berkshire Hathaway را از دست داد. 10 شرکت دیگر نیز که بافت در آنها سرمایه‌گذاری کرده بود، متضرر شده‌اند.

اَبَرشرکت‌هایی که وارن بافت در آنها سرمایه‌گذاری کرده در دوره زمانی بین 20 فوریه 18 مارس حدود 37 درصد زیان دیده‌اند. برخی تحلیلگران معتقدند یکی از دلایل زیان هنگفت وارن بافت، عدم تنوع سرمایه‌گذاری‌های او بوده است.

10 شرکت‌ بزرگی که مجموعه اقتصادی بافت در آنها سرمایه‌گذاری کرده، در این دوره زمانی 68 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست دادند و ارزش آنها از 208 میلیارد دلار به 140 میلیارد دلار رسید.

شرکت برکشایر هاثوی که در اختیار وارن بافت است، از سرمایه‌گذاران مهم شرکت اپل به شمار می‌رود و 5.6 درصد این شرکت را در اختیار دارد. سهام اپل در این مدت 23 درصد کاهش یافت و این موضوع یکی از سخت‌ترین ضربات را به وارن بافت وارد کرد. ارزش سهام بانک آو آمریکا نیز 43 درصد کاهش یافت تا 14 میلیارد دلار دیگر از ثروت بافت را بر باد دهد.

با این حال بیشترین زیان مجموعه وارن بافت، مربوط به سهام این مجموعه در شرکت هواپیمایی دلتا است که به دلیل محدودیت‌های پرواز ناشی از انتشار کرونا، 60 درصد ارزش سهام خود را از دست داد.

به گزارش مجله فوربس مجموع دارایی‌های وارن بافت به 68 میلیارد دلار می‌رسد و او پس از جف بزوس و بیل گیتس در رده سوم ثروتمندان جهان قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید