هند... ادرار گاو را گروهی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا می‌نوشند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از هندوها شنبه 14 مارس «مراسم نوشیدن ادرار گاو» برگزار کرده و با نوشیدن ادرار گاو اعلام کردند که این ادرار از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری می‌کند.

در هند گروهی از مردم، گاو را حیوان مقدسی می‌دانند و برخی معتقدند که نوشیدن ادرار گاو خواص دارویی دارد.

به گزارش رویترز، کارشناسان بارها اعلام کردند که ادرار گاو بیماری‌هایی مانند سرطان را درمان نمی‌کند و هیچ مدرکی مبنی بر جلوگیری از بیماری کرونا ویروس وجود ندارد. با آن هم، این گروه که به اسم (Akhil bharat Hindu Mahsabha) به معنی «اتحادیه هندوهای تمام هند» مراسمی را در مقر این گروه در دهلی نو برگزار کردند که در آن 200 تن شرکت کردند.

اوم پراکاش یکی از شرکت کنندگان دراین مراسم گفت: «21 سال است که ما ادرار گاو می‌نوشیم و در مدفوع گاو نیز حمام می‌کنیم ما هرگز نیازی به مصرف داروهای انگلیسی احساس نکردیم».

چاکراپانی ماهاراج، رئیس «اتحادیه هندوهای تمام هند» در حالی که قاشقی پر از ادرار گاو را در نزدیکی صورت یک کاریکاتور ویروس کرونا گرفته بود، برای عکاس‌ها ژست می‌گرفت.

براساس این گزارش، رهبرانی از حزب ناسیونالیست هندو نارندرا مودی، نخست وزیر هند نیز قبل از این از استفاده از ادرار گاو به عنوان یک دارو و درمانی برای سرطان حمایت کرده‌اند.

یکی از رهبران ایالت آسام واقع در شمال شرق هند اوایل ماه جاری میلادی به قانون‌گذاران گفته بود که ادرار و مدفوع گاو می‌تواند برای درمان ویروس کرونا مورد استفاده قرار گیرد.

ویروس کرونا که بیش از 138000 نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و بیش از 5000 کشته بر جای گذاشته است، هیچ درمانی علمی شناخته شده‌ای ندارد و دولت‌ها در سراسر جهان در تلاش هستند تا از شیوع آن جلوگیری کنند.

ایران، ایتالیا و چین کشورهایی اند که بیشترین مبتلایان را و تلفات ناشی از این ویروس را داده‌اند، چین تاکید کرده که تا ماه آینده (آوریل 2020) داروی این ویروس را تولید خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید