پزشک کاخ سفید: نیازی به قرنطینه کردن رئیس جمهوری نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش سی ان ان، پزشک کاخ سفید در بیانیه منتشر شده در عصر جمعه 13 مارس، اظهار داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مبتلا به عوارض ویروس کرونا نشده و نیازی به قرار گرفتن در قرنطینه، پس از تماس با دو نفر که اخیراً ابتلای آنها به ویروس ثابت شده، ندارد.

شین کانلی پزشک کاخ سفید در این بیانیه گفت که ترامپ، «مدت کوتاهی» با کسی که با او عکس گرفت، فاصله نزدیک داشت و آن شخص، فابیو وانگارتن، دبیر مطبوعاتی گیر بولسورانو، رئیس جمهور برزیل است.

علائم ابتلاء به ویروس، سه روز پس از ملاقات ترامپ با واگنکارتن در وی پدیدار شد و تحلیل های ازمایشگاهی ثابت کرد که وانگارتن، مبتلا به کرونا ویروس است.

کانلی، شامگاه جمعه 13 مارس، اظهار داشت كه كاخ سفید می داند، پرزیدنت ترامپ با شخص دیگری كه بعداً مشخص شد آلوده به كروناویروس است، تماس گرفته که این شخص، نستور فورستر، کاردار سفارت برزیل در واشنگتن است که جمعه 13 مارس، ابتلایش به کرونا از سوی با سفارت برزیل در واشنگتن، تأیید شده است.

کانلی افزود: پرزیدنت ترامپ زمان بیشتری را با فورستر گذراند، اما قبل از ظهورعلائم ابتلاء به کرونا در فورستر، ارتباط از فاصله بسیار نزدیکی صورت گرفته بود.

به گفته کانلی، این نوع ارتباط، بیانگر «احتمال اندک» انتقال ویروس است و بنابراین، دلیلی برای اعمال قرنطینه خانگی به رئیس جمهوری، وجود ندارد.

با این حال، پزشک کاخ سفید گفت که برغم عدم مشاهده علائم کرونا در ترامپ، وی رئیس جمهوری را از نزدیک زیرنظر خواهد گرفت و قول داد به محض دسترسی به اطلاعات در این مورد، این داده‌ها را افشا کند.

دونالد ترامپ روز جمعه 13 مارس گفت که هیچگونه عوارضی را إحساس نمی‌کند که نشانه ابتلای او به کرونا باشد.

وزنامه‌نگاران بلافاصله، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید برای اعلام وضعیت فوق العاده ملی، پرسشی را از ترامپ در این مورد مطرح ساختند که آیا وی پس از ملاقا ت چند روز پیش خود با یکی از اعضای هیئت نمایندگی برزیل که ابتلایش به کرونا، تائید شده، می‌بایست مورد ازمایش قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه «من ابدا نمی دانم او کیست»، افزود: «من دو ساعت با رئیس جمهوری (برزیل) گذراندم و معلوم شد که وی مبتلا به کرونا نیست که خبر خوبی است.»

ترامپ پیش از توضیح اینکه ممکن است در آینده نزدیک، معاینات لازم درموردش انجام شود، گفت: «ما یک پزشک یا به عبارتی، چند پزشک در کاخ سفید داریم که به من گفتند، هیچ نوع عوارض بیماری کرونا در من نیست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید