سازمان جهانی بهداشت: اروپا به کانون کرونا تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه 13 مارس 2020 تاکید کرد که قاره اروپا به کانون ویروس کرونا تبدیل شده و غیرممکن است فهمید این ویروس به چه زمانی به بیشترین سطح انتشار در جهان برسد.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت در یک نشست خبری در ژنو گفت که «اروپا در حال حاضر مرکز ویروس کووید19 در جهان است» و تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا که هر روز در اروپا ثبت می‌شود، با دوران اوج این ویروس در چین تفاوت دارد.

علیرغم اینکه کشورهای اروپایی به شکل گسترده‌ای اقدامات فوق‌العاده برای جلوگیری از انتشار کرونا در دستور کار قرار داده‌اند، سازمان جهانی بهداشت گفت که غیرممکن است فهمید این ویروس به چه زمانی به بیشترین سطح انتشار در جهان برسد.

ماریا کیرکوف، یکی از مقامات این سازمان که مسئولیت موضوع ویروس کووید 19 را عهده‌دار است، گفت: «امیدواریم این اتفاق به زودی رخ دهد، اما این بستگی به واکنش‌های کشورها پس از ثبت اولین مورد ابتلا به ویروس در آنها دارد.»

رئیس سازمان جهانی بهداشت خواستار رهگیری ویروس کرونا در همه جای جهان شد و گفت: «اگر از محل وجود ویروس اطلاعی نداشته باشیم، نمی‌توانیم با آن مقابله کنیم. برای شکستن زنجیره انتقال کرونا، همه موارد را پیدا کنید، قرنطینه کنید و درمان کنید.»

گیبر یسوس یکی دیگر از مقامات سازمان جهانی بهداشت گفت که اقدامات کشورها نباید مبتنی برای «جداسازی اجتماعی» باشد، بلکه باید همه ناقلان ویروس مورد بررسی قرار گرفته و همه آنها که با این افراد در ارتباط بودند، پیدا شده و قرنطینه شوند... اجازه ندهید آتش گسترده‌تر شود.»

او به اقداماتی که چین، سنگاپور و کره‌جنوبی انجام دادند، اشاره کرد و گفت که این اقدامات یک راهبرد پیگیری سختگیرانه در خود داشتند و همه آنها که با افراد مبتلا در ارتباط بودند را شناسایی، آزمایش و قرنطینه کردند و این موضوع سبب منع گسترش ویروس و نجات جان مردم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید