ترامپ خطاب به مردم آمریکا: فردا روز دعای ملی است برای حفظ امریکا دعا کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند ساعت پس از اعلام وضعیت اضطراری در ایالات متحده، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، اعلام کرد که فردا یکشنبه 15 مارس روز دعای ملی برای حفظ آمریکا و قوت قلب دادن به آن در چنین اوقات دشواری است.

وی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «برای من افتخار بزرگی است که یکشنبه 15 مارس را روز دعای ملی اعلام کنم. ما کشوری هستیم که در طول تاریخ خود در چنین موقعیت‌های دشوار، برای طلب حمایت و قدرت درونی به خداوند متعال چشم دوخته ایم.»

وی افزود: «هر کجا که باشید، من شما را تشویق می‌کنم با عملی از سر ایمان به خداوند، دعا کنید... در کنار هم، به راحتی پیروز خواهیم شد.»

ترامپ روز جمعه بعد از ظهر 13 مارس، رسماً وضعیت فوق العاده ملی اعلام کرد که به گفته وی، ایالت‌ها و مناطق مختلف می‌توانند تا 50 میلیارد دلار به بودجه فدرال برای مقابله با کورونا ویروس دسترسی داشته باشند.

ترامپ همچنین، صلاحیت‌های ویژه‌ای را به الکس عاذار وزیر بهداشت این کشور داده که به گفته وی، می‌تواند با صرف‌نظر کردن از برخی از مقررات، برقدرت انعطاف و تطابق با موقعیت پزشكان و بیمارستان‌ها برای پاسخگویی مناسب به این ویروس، بیافزاید.

ترامپ همچنین از برخی مقررات چشم پوشی کرد تا بیمارستان‌ها بتوانند «هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند، آنها می‌توانند هر اقدام لازم الاجراء را انجام دهند»، وی با بیان این مطلب افزود: «من رسما وضعیت فوق العاده ملی را اعلام می‌کنم که دو اصطلاح بسیار پر معنا هستند.»

وی با تأکید بر اینکه «این نیز بگذرد و ما قوی تر خواهیم شد»، اضافه کرد: «من از هر ایالت می‌خواهم که فوراً مراکز عملیاتی فوقا لعاده، برپا کند.»

این درحالی است که موارد ابتلاء به کرونا در ایالات متحده حتی با آزمایش‌های جداگانه و تعیین کننده به بیش از 1800 مورد افزایش یافته، در حالی که آمار مرگ‌ومیر به 41 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size