ترامپ: تست کرونا دادم و منتظرم؛ سعی می‌کنم با کسی دست ندهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا روز شنبه 14 مارس طی كنفرانسی مطبوعاتی در باره ویروس كرونا با بیان این كه دولت فدرال، تمام تلاش خود را برای از بین بردن ویروس كرونا انجام می‌دهد، تأكید كرد كه برای روشن شدن احتمال ابتلایش به كرونا، آزمایش شده و در انتظار نتایج است.

ترامپ خاطرنشان کرد که شمار مرگ و میر در اثر کرونا در آمریکا به 50 نفر رسیده است و او امید دارد که آمار مرگ و میرها بیشتر نشود. به گفته ترامپ، چین، مسئولیت شیوع ویروس کرونا را بر عهده دارد.

رئیس جمهوری ایالات متحده فاش كرد كه تحت آزمایش ویژه كرونا قرار دارد و همواره عادت به دست دادن با دیگران داشته اما سعی می‌کند در آینده از این رفتار دست بکشد.
ترامپ با تاکید بر اختصاص دادن حدود 4 میلیارد دلار برای مقابله با ویروس کرونا، پیرامون وجود 50 میلیارد دلار بودجه در چهارچوب برنامه اضطراری، صحبت کرد.
وی از همکاری میان احزاب جمهوری خواه و دموکرات در کنگره در رابطه با بسته قانونی برای خنثی کردن تأثیرات کورونا، قدردانی کرد.

ترامپ خاطرنشان کرد که تست کرونا به صورت رایگان برای افرادی که به آن نیاز دارند، ارائه می‌شود و دولت فدرال هزینه های آن را تقبل کرده است.

او در پاسخ به سؤالات خبرنگاران اظهار داشت که هیچ بعید نیست بریتانیا نیز در لیست کشورهای ممنوع السفر قرار بگیرد.

رئیس جمهوری آمریكا گفت كه وی روز شنبه 14 مارس، جلسات کاخ سفید در ارتباط با انتشار بیماری كووید 19 ناشی از ویروس کرونا را به پایان رسانده بود و بعداً كنفرانس مطبوعاتی را در مورد ویروس برگزار خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریكا در توئیتی برای جلوگیری از شیوع ویروس، خواستا ر آنچه که «جدا سازی اجتماعی» نامید، گردید.

چند ساعت پس از اعلام وضعیت اضطراری در ایالات متحده، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور با اشاره به شیوع ویروس کرونا در سرتاسر جهان، اعلام کرد که فردا یکشنبه 15 مارس روز دعای ملی برای حفظ آمریکا و قوت قلب دادن به آن در چنین اوقات دشواری است.

او در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «برای من افتخار بزرگی است که یکشنبه 15 مارس را روز دعای ملی اعلام کنم. ما کشوری هستیم که در طول تاریخ خود در چنین موقعیت‌های دشوار، برای طلب حمایت و قدرت درونی به خداوند متعال چشم دوخته ایم.
ترامپ افزود: «هر کجا که باشید، من شما را تشویق می‌کنم با عملی از سر ایمان به خداوند، دعا کنید... در کنار هم، به راحتی پیروز خواهیم شد.».
رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه بعد از ظهر 13 مارس، رسماً وضعیت فوق العاده ملی اعلام کرد که به گفته وی، ایالت‌ها و مناطق مختلف می‌توانند تا 50 میلیارد دلار به بودجه فدرال برای مقابله با کورونا ویروس دسترسی داشته باشند.

ترامپ همچنین، صلاحیت‌های ویژه‌ای را به الکس عاذار وزیر بهداشت این کشور داده که به گفته وی، می‌تواند با صرف‌نظر کردن از برخی از مقررات، برقدرت انعطاف و تطابق با موقعیت پزشكان و بیمارستان‌ها برای پاسخگویی مناسب به این ویروس، بیافزاید.

او همچنین از برخی مقررات چشم پوشی کرد تا بیمارستان‌ها بتوانند «هر کاری را که می‌خواهند انجام دهند، آنها می‌توانند هر اقدام لازم الاجراء را انجام دهند»، وی با بیان این مطلب افزود: «من رسما وضعیت فوق العاده ملی را اعلام می‌کنم که دو اصطلاح بسیار پر معنا هستند.»
ترمپ با تأکید بر اینکه «این نیز بگذرد و ما قوی تر خواهیم شد»، اضافه کرد: «من از هر ایالت می‌خواهم که فوراً مراکز عملیاتی فوقا لعاده، برپا کند.

این درحالی است که موارد ابتلاء به کرونا در ایالات متحده حتی با آزمایش‌های جداگانه و تعیین کننده به بیش از 1800 مورد افزایش یافته، در حالی که آمار مرگ‌ومیر به 41 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید