وزیر دفاع آمریکا: با حملات به مردم منافع و هم‌پیمانانمان مسامحه نخواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با انجام حملات تلافیجویانه هوایی آمریکا در عراق در واکنش به حمله موشکی روز چهارشنبه گذشته به محل استقرار نیروهای آمریکایی و بریتانیایی در پایگاه نظامی التاجی در شمال بغداد، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 12مارس تاکید کرد، کشورش در مقابله با حملات به «مردم، منافع و هم‌پیمانانش» مسامحه نخواهد کرد.

پنتاگون روز پنج‌شنبه تاکید کرد که ایالات متحده آمریکا در حملاتی هوایی، 5 زاغه اسلحه متعلق به شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق را هدف قرار داده است.

این حمله آمریکا به مواضع گروه‌های شبه‌نظامی عراقی وابسته به ایران یک روز پس از آن انجام می‌شود که در حمله موشکی به محل استقرار نیروهای آمریکایی و بریتانیایی در پایگاه التاجی در شمال بغداد دو سرباز آمریکایی و یک نظامی بریتانیایی کشته شدند.

پنتاگون در بیانیه‌ای در این‌باره گفت: «ایالات متحده حملات دفاعی دقیقی را علیه مواضع گردان‌های حزب‌الله در مناطق (مختلف) عراق انجام داده است».

پنتاگون افزود: «آن تاسیسات ذخیره‌سازی اسلحه شامل تاسیساتی است که سلاح‌های به کار رفته علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف را شامل می‌شود».

علاوه بر این وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که حملات آمریکا «دفاعی، متناسب و در واکنش مستقیم به تهدید‌ی است که شبه‌نظامیان وابسته به ایران ایجاد می‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید