نوید مسرت‌بخش؛ کرونا احتمالا در تابستان ناپدید خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به نظر می‌رسد تابستان، نویدبخش خبرهای خوبی برای بشریت خواهد بود زیرا یک مقام ارشد چینی فاش ساخت که بیماری پندامیک کورونا، تا ژوئن آینده ممکن است، پایان یابد.

ژونگ نانشان، مشاور ارشد بهداشت دولت چین، روز پنج‌شنبه 12 مارس تاکید کرد که با کاهش نسبی شمار موارد ابتلاء در این کشور، پیش‌بینی می‌شود کابوس این پندامیک تا ماه ژوئن، پایان یابد.

این دانشمند مشهور چین همچنین خاطرنشان کرد: «بسیاری از بیماران و مواردی که از خارج از کشور می‌آیند، ناهمگونی مشخصی را نشان داده‌اند.»

علاوه بر این، این پژوهشگر 83 ساله مشهور به نبردهای قبلی خود با ویروس «سارس» تأکید کرد که میانگین ابتلاء به عفونت یا سایر علائم بیمارگونه درمیان بیماران بهبود یافته از کرونا، بسیار کم است.

بروز پندامیک و انکار پیشینی

این درحالی است که سازمان بهداشت جهانی، عصر چهارشنبه 11 مارس، اعلام کرد که این بیماری یک پندامیک و همه‌گیری جهانی است.

تیدروس ادهانوم، مدیر این سازمان، افزود: «شمار موارد ابتلاء خارج از چین طی دو هفته گذشته، 13 برابر افزایش یافته است.»
او همچنین با بیان این که می‌توان «کووید 19» را یک بیماری عالم‌گیر قلمداد کرد که دنیا به هیچ وجه پیش از آن تجربه نکرده است، نسبت به عدم اتخاذ تدابیر لازم از سوی کشورها برای متوقف ساختن انتشار ویروس، ابراز نگرانی کرد.

شایان ذکر است، دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت‌های پزشکی سازمان ملل، هفته گذشته اعلام کرد، همه باید فرض را بر این بگذارند که ویروس همچنان قادر به انتشار خواهد بود و اشتباه است که فکر کنید این ویروس، موسمی بوده و مانند آنفولانزا در تابستان نابود می‌شود.

رایان همچنین ابراز امیدواری کرد که ویروس در تابستان نابود شود، اما خاطرنشان کرد که این احتمال، یک فرض بدون دلیل و فاقد مدرک است.

ایران یکی از کشورهایی است که به شدت درگیر واگیری کروناویروس جدید است. سخنگوی وزارت بهداشت این کشور امروز اعلام کرد که کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور، 11364 نفر و تعداد قربانیان 514 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید