کاهش روند مبتلایان به کرونا در چین: تعطیلی بیمارستان‌های موقتی در ووهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

توقف ابتلای جدید به کرونا در چین باعث شد همه بیمارستان‌های صحرایی و موقتی در شهر ووهان تعطیل شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، توقف ابتلای افراد جدید به ویروس کرونا در چین باعث شد مقامات این کشور اعلام کنند که همه بیمارستان‌های صحرایی و موقتی را که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا ساخته بودند، جمع‌آوری کنند.

بر اساس این گزارش، اما چین همچنان در حالت هشدار قرار دارد زیرا آزمایش کرونای اتباع چینی که به کشورشان بازمی‌گردند، مثبت است.

استان مرکزی هوبئی چین، مرکز شیوع ویروس در این کشور، از روزهای نخستین ژانویه 2020، برای اولین بار، حدود 200 مورد عفونت جدید را گزارش کرد.

در کل چین در مجموع 202 مورد تأیید شده جدید گزارش شده که کمترین میزان آن از 22 ژانویه است. به استثنای عفونت‌های جدید در هوبئی، فقط شش مورد جدید در کشور چین وجود داشت که کمترین میزان آن از ماه گذشته است.

همچنین شمار قربانیان ناشی از شیوع کرونا در کل چین از اواخر روز یکشنبه، به دو هزار و 121 نفر رسید که نسبت به روز قبل تنها 42 نفر بیشتر شده است.

استان هوبئی 42 مرگ جدید در اثر کرونا داشته، در حالی که 32 نفر در ووهان جان باختند.

با کاهش تعداد ابتلای افراد جدید به کرونا، پس از ترخیص آخرین دسته از 34 بیمار بهبود یافته در ووهان، اولین بیمارستان ساخته شده برای درمان بیماران کرونایی، بسته شد.

از 28 فوریه، ووهان 16 بیمارستان موقت ایجاد کرد و 13،000 تخت بیمارستانی را به عنوان خدمات درمانی، اضافه کرد که در این بیمارستان‌ها تاکنون 12000 نفر تحت درمان قرار گرفتند.

به طور کلی، تعداد تخت‌های بیمارستانی در ووهان از 5000 به 23000 رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید