شمار جهانی کشته شدگان کرونا از مرز 4 هزار نفر فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش فرانس پرس، با ثبت 17 مورد مرگ جدید در چین، شمار کشته شدگان کرونا در جهان از مرز 4000 نفر فراتر رفت.

شمار تلفات این ویروس به 4011 نفر رسیده است که در بیش از 100 کشور جهان انتشار یافته و نزدیک به 110،000 نفر را آلوده کرده است.

اپیدمیک شدن کرونا، یک خطر حقیقی است.

سازمان بهداشت جهانی، روز دوشنبه 9 مارس، اعلام كرد كه ویروس كرونا، در آستانه تبدیل به اپیدمی جهانی است اما هنور می توان با جمع بین اقداماتی در جهت مهار آن از یک سو و دستور العمل های لازم برای کاستن از شدت آن از سوی دیگر، همه گیری این ویروس را کنترل کرد.

تیدروس ادهانوم گیبریسوس، مدیرکل این سازمان گفت: چهار کشور، چین، کره جنوبی، ایتالیا و ایران ، 93 درصد از تقریباً 110 هزار مورد ویروس را ثبت کردند که بیش از صد کشور در سراسر جهان، مبتلا به آن شده اند

وی در یک کنفرانس خبری گفت: «اکنون که ویروس در بسیاری از کشورها، جای پائی برای خود ایجاد کرده، خطرتبدیل آن به یک اپیدمی جهانی، بشدت بالا رفته است.»

گیبریسوس گفت: «اما این اولین بیماری همه گیر خواهد بود که کنترل یافتن بر آن امکان پذیر است. نکته اصلی این است که ما زیر کنترل ویروس قرار نداریم.»

وی افزود: این ویروس چه اپیدمیک باشد و چه نه ... قانون بازی تغییر نخواهد کرد – بدین معنا که نباید هرگز تسلیم شوید»
گیبریسوس افزود که چین "شیوع ویروس در این کشور را زیرکنترل گرفته» و کره جنوبی هم از کاهش موارد جدید ابتلاء خبر می دهد. وی همچنین از اقدامات سنگاپور در راستای مهار ویروس، قدردانی کرد.

مدیر سازمان بهداشت جهانی در ادامه تاکید کرد: «ما اقدامات جدی ایتالیا برای مهار شیوع این بیماری را تشویق کرده و امیدواریم كه این اقدامات در روزهای آینده، مؤثر واقع شود.»

ایتالیا، با بدترین نوع شیوع ویروس کرونا، مواجه شده و منطقه لومباردی در شمال و بخش‌هایی از منطقه همجوار ونیتو را عملا در قرنطینه کامل قرار داده است.

سازمان حفاظت مدنی ایتالیا روز دوشنبه 9 مارس اعلام كرد كه مجموع موارد مرگ و میرهای ناشی از ویروس كرونا در این كشور پس از مرگ به 97 نفر دردوشنبه 9 مارس، کرونا در کشور با مرگ 97 به 463 مورد رسیده که بیانگر سیرصعودی کمتری نسبت به میزان ثبت شده در روز پیش از آن است.

شمار مجموع موارد در ایتالیا، 24 درصد افزایش یافته و به 9172 مورد از زمان پیدایش ویروس در 21 فوریه گذشته رسیده است
به گفته مایک رایان، کارشناس موارد فوق العاده، زیان زیاد ناشی از تصمیم ایتالیا مبنی بر محدود کردن تردد مردم از شمال را با موفقیت نسبی چین در تاکید بر شیوع گستره ویروس در ووهان و هوبی برای مهار انتشار آن در دیگر مناطق چین، همخوانی داشته است.

وی افزود: «کاهش سرازیر شدن موارد ابتلاء احتمالی به مناطق دیگر، ممکن است فرصتی را برای آماده سازی این مناطق، فراهم کند که می‌تواند بالقوه، نتایج متفاوتی را دربر داشته باشد. ما در چین شاهد چنین نتیجه‌ای بودیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید