رویاروئی بایدن و ساندرز در 6 ایالت... پیش‌بینی‌ها در خصوص میشیگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

براساس نظرسنجی جدید در ایالت مهم میشیگان که 125 نماینده دارد، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری پیشین، یک روز پیش از انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها، از سناتور برنی سندرز پیش افتاده است.

در این نظر سنجی تازه که از سوی دانشگاه مونموث اجرا و نتایجش دوشنبه 9 مارس منتشر شد، معاون رئیس جمهوری پیشین، با بدست آوردن 51 درصد در مقابل 36 درصد به نفع ساندرز، در میان رای دهندگان بالقوه دموکرات در انتخابات درون حزبی در میشیگان، پیش افتاده است.

این نظرسنجی که از پنجشنبه تا یکشنبه انجام شد، پس از پیروزی‌های فراگیر هفته گذشته بایدن در سه‌شنبه بزرگ، صورت گرفت که وی در 10 ایالت از 14 ایالت محل نظرسنجی، صدرنشین شد و توانست با 90 نماینده از سندرز جلو بیفتد.

میشیگان با 125 نماینده، بزرگترین جایزه انتخاباتی در میان شش ایالتی است که انتخابات درون حزبی، امروز در آن برگزار می‌شود.

انتخابات همچنین روز سه‌شنبه، امروز 10 مارس، در ایالت‌های میسوری، می سی سی پی، واشنگتن، آیداهو و داکوتای شمالی برگزار خواهد شد.

بایدن با به دست آوردن 14 درصد در میان رأی دهندگان سفید پوست در میشیگان از ساندرز پیش افتاده، و ساندرز 17 امتیاز در بین رای دهندگان غیر سفید پوست دارد. معاون رئیس جمهوری سابق، از قانون گذار پوپولیست که سوسیال دمکرات خوانده شده، با 38 امتیاز در بین رای دهندگان 50 ساله و بالاتر جلو افتاده است، در حالی که سندرز در میان رای دهندگان زیر 50 سال از 11 امتیاز برخوردار است. بایدن با 20 امتیاز در بین رأی دهندگان زن، صدرنشین است، در حالی که ساندرز با 10 امتیاز، حمایت رای دهندگان مرد را بدست آورد.

سندرز که در دومین انتخابات پیاپی ریاست جمهوری خود شرکت می‌کند، هیلاری کلینتون نامزد انتخابات مقدماتی میشیگان را در سال 2016، شکست داد. این امر منجر به شکست کلینتون در برابر ترامپ با فاصله بسیار اندک، در انتخابات عمومی نوامبر 2016 در میشیگان شد. پیروزی ترامپ در بدست آوردن حمایت رأی دهندگان طبقه کارگر این کشور و همچنین پیروزی در دو ایالت مهم پنسیلوانیا و ویسکانسین، عواملی بودند که راه ورود وی به کاخ سفید را هموار کرد.

به گفته پاتریک موری، مدیر مؤسسه نظرسنجی‌های مستقل در دانشگاه مونوث، «به نظر می‌رسد بایدن از این مزیت برخوردار است زیرا او در میان بعضی از گروه‌ها که سندرز چهار سال پیش برنده شده بود، بسیار خوب عمل می‌کند ولی همانطور که درسال 2016 آموختیم، میشیگان می‌تواند، کلیه پیش بینی‌ها را بر هم بزند.»

انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در میشیگان در سال 2016، بزرگترین فرصت رای‌گیری در آن دوران به شمار می‌آید. نتایج انتشار یافته نظرسنجی‌ها در هفته گذشته، نشان می‌دهند که هیلاری كلینتون در نظرسنجی مونموث از 10 به 27 امتیاز، پیش افتاده اما طبق گفته مواری، سندرز درنهایت امر با اختلاف کمی بیش از یک درصد، در میشگان پیروز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید